جان کری: تغییرات آب و هوایی موجب بروز درگیری‌ها در سوریه و نیجریه شده است!

جان کری: تغییرات آب و هوایی موجب بروز درگیری‌ها در سوریه و نیجریه شده است! shia muslim                   
جان کری در جمع دوهزارنفری دانشجویان در دانشگاه دومینیون در نورفولک ویرجینیا صحبت می‌کرد گفت تاثیرات منفی تغییرات آب و هوایی مانند خشکسالی باعث بروز خشونت‌ها و جنگ‌های ویرانگری خواهد شد که نمونه آن را در نیجریه و سوریه شاهد هستیم.

به گزارش مصاف، وزیر امور خارجه آمریکا گفت تاثیرات منفی تغییرات آب و هوایی مانند خشکسالی باعث بروز خشونت ها و جنگ های ویرانگری خواهد شد که نمونه آن را در نیجریه و سوریه شاهد هستیم؛ کسانی که فکر می کنند تغییرات آب و هوایی خطری جدی نیست، کل کره زمین را در خطر قرار می دهند.

به گزارش الجزیره، جان کری که در جمع دوهزارنفری دانشجویان در دانشگاه دومینیون در نورفولک ویرجینیا صحبت می کرد گفت: این اصلا تصادفی نیست که جنگ سوریه با یک خشکسالی عظیم توامان شد. درست پیش از آغاز جنگ داخلی در سال ۲۰۱۱، یک خشکسالی در منطقه به وقوع پیوست که که باعث مهاجرت ۵/۱ میلیون کشاورز از روستاها به شهرهای این کشور شد؛ همین موضوع باعث ایجاد این جنگ داخلی شد که تبعات آن کل منطقه و جهان را در بر گرفته است.

جان کری در مورد نیجریه هم گفت نمی توان گفت که خشکسالی در نیجریه باعث ایجاد گروه تروریستی بوکوحرام شد اما تغییرات آب و هوایی باعث گردید دولت مرکزی نتواند امکانات مالی و پشتیبانی لازم از مردم و زیرساخت هایش را به درستی انجام دهد و همین موضوع باعث بی ثباتی سیاسی و اقتصادی و ظهور گروه هایی چون بوکوحرام شد.

صحبت های جان کری در مورد بروز تنش در دنیا در پی تغییرات آب و هوایی در آستانه برگزاری نشست مهم سازمان ملل در این مورد در ۳۰ نوامبر تا ۱۱ دسامبر در پاریس است. کری همچنین اعلام کرد برای همه بهتر است که خطر تغییرات آب و هوایی راجدی بگیریم و آن را بزرگنمایی کنیم چرا که هرکه در این مورد تلاش نکند یک عامل موثر در بروز جنگ های آتی خواهد بود.

جان کری این بار با نفی سیاست های غلط آمریکا که خود باعث به وجود امدن تروریسم و همچنین گروه های تروریستی شده است ، سعی دارد با تبرئه کردن آمریکا بروز خشونت ها و جنگ های منطقه را به پدیده های آب و هوایی ک سهم ناچیزی در ایجاد ناامنی دارند نسبت دهد.

کلید واژه های مطلب: جان   کری      تغییرات   آب   و   هوایی   موجب   بروز   درگیری‌ها   در   سوریه   و   نیجریه   شده   است      shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.