«گوتنبرگ» سوئد، رکورد دار اعزام کننده تروریست در میان شهرهای اروپایی

«گوتنبرگ» سوئد، رکورد دار اعزام کننده تروریست در میان شهرهای اروپایی shia muslim                   
شهر "گوتنبرگ" دومین شهر بزرگ کشور سوئد، بیشترین تروریست اعزامی را در میان دیگر شهرهای کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده است.

 

به گزارش مصاف، فرمانده پلیس سوئد با بیان اینکه داعش سازمان یافته‌ترین گروه تروریستی در میان سایر گروه‌های تروریستی است، اعلام کرد: تاکنون هزاران تن از شهروندان افراط‌گرای اروپایی به داعش پیوسته‌اند.

«اُلف باستروم» افشا کرد: شهر "گوتنبرگ" دومین شهر بزرگ کشور سوئد، بیشترین تروریست اعزامی را در میان دیگر شهرهای کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده است.

وی به تلاش تروریست‌ها برای فریب جوانان و کشاندن آنان به مواضع تحت سیطره خود در عراق و سوریه اشاره کرد و اظهار داشت: گروه تروریستی داعش ظرفیت و توانایی زیادی برای همبستگی و جذب نیرو دارد و آن‌ها گروه دست و پا بسته‌ای نیستند.

فرمانده پلیس سوئد افزود: بررسی سرویس‌های اطلاعاتی ما حاکی از آن است که تا کنون بیش از ۳۰۰ شهروند این کشور به صفوف داعش برای جنگ در عراق و سوریه پیوسته‌اند.

باستروم خاطرنشان ساخت: فقط ۱۲۰ نفر از این تعداد از جوانان شهر گوتنبرگ بوده‌اند که با در نظر داشتن کل جمعیت این شهر، آمار قابل توجهی است.

وی گفت: بسیاری از این جوانان از ساکنان مناطق ضعیف‌نشین شهر هستند که در فضاهای مجرمانه رشد یافته‌اند و بسیاری از آنان پدر مشخصی نیز ندارند!


منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: «گوتنبرگ»   سوئد،   رکورد   دار   اعزام   کننده   تروریست   در   میان   شهرهای   اروپایی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.