اظهارات متضاد اردوغان درباره‌ی داعش

اظهارات متضاد اردوغان درباره‌ی داعش shia muslim                   
رئیس جمهور ترکیه در مراسم پایانی نشست سران گروه 20 گفت که منابع تامین مالی تروریست‌ها باید خشکانده شود.

به گزارش مصاف، "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه در مراسم پایانی نشست سران گروه 20 گفت که باید منابع تامین مالی تروریست‌ها خشکانده شود.

وی در ادامه سخنانش بار دیگر اظهارات خود درباره رئیس جمهور سوریه را مطرح کرده و گفت که بشار اسد هیچ جایگاهی در آینده سوریه ندارد.

این در حالی است که چندی پیش دو نماینده پارلمان ترکیه بر وجود رابطه نزدیک و مستحکم میان دستگاه‌های دولتی در ترکیه و گروه تروریستی تکفیری داعش تاکید کردند و گفتند رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز از تمام جزئیات ویژه فعالیت اعضای داعش در ترکیه اطلاع دارد که نشانه جدیدی از حجم حمایت و پشتیبانی دولت ترکیه از این گروه تروریستی به شمار می‌رود.

این دو نماینده در یک کنفرانس مطبوعاتی در داخل پارلمان ترکیه، سازمان اطلاعات این کشور را مسئول مستقیم حمله تروریستی اخیر به آنکارا و همچنین حمله به شهر سوروج در بیستم جولای به این دلیل دانستند که آنها اطلاع کاملی از اسامی تروریست‌های انتحاری داشتند.

این  دو نماینده افزودند همچنان 19 تروریست آزادانه هر آن‌طور که می‌خواهند در داخل ترکیه جولان می‌دهند و با آزادی کامل از طریق مرزها با سوریه تردد می‌کنند.

خبرگزاری رسمی سوریه نیز گزارش داد این اولین بار نیست که سیاستمداران ترک رابطه نزدیک دولت وابسته به حزب عدالت و توسعه را با گروه تروریستی داعش برملا می‌کنند، پیشتر نیز صلاح الدین دمیرتاش رئیس حزب دموکراتیک خلق تاکید کرده بود که روابط نزدیکی میان گروه تروریستی داعش با برخی دستگاه‌های دولت ترکیه وجود دارد و این گروه اقدامات تروریستی را از این طریق انجام می‌دهد.

منبع: اکو نیوز

کلید واژه های مطلب: اظهارات   متضاد   اردوغان   درباره‌ی   داعش   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.