حکم بازداشت «بنیامین نتانیاهو» و شش مقام صهیونیست در اسپانیا

حکم بازداشت «بنیامین نتانیاهو» و شش مقام صهیونیست در اسپانیا shia muslim                   
مسئولان اسپانیایی حکم بازداشت نخست وزیر رژیم صهیونیستی را صادر کردند تا هر زمان وارد این کشور شد برای بازجویی درباره حمله به کشتی مرمره در سال ۲۰۱۰ دستگیر شود.

به گزارش مصاف، روزنامه بوبلیکوی اسپانیا اعلام کرد:دادگاهی در اسپانیا اعلام کرده بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، و هفت نفر دیگر از مقامات کنونی و قبلی اسرائیل به‌محض ورود به خاک اسپانیا باید دستگیر شوند.

«خوزه دی لاماتا» قاضی اسپانیایی در دادگاه ملی این کشور خواست تا نتانیاهو هنگام ورود به این کشور به علت بازجویی و بازبودن پرونده حمله نیروهای اشغالگر به کشتی مرمره در سال 2010 میلادی بازداشت شود.

علاوه بر نتانیاهو، اسامی «ایهود باراک» ، «اویگدور لیبرمن» ، «موشه یعلون» ، «ایلی یشای» و «بنی بیگن» و دریادار «ایلییزر مارون» از مسئولان صهیونیستی در این حکم بازداشت وجود دارد.

سخنگوی امور خارجه رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه «اورشلیم پست» گفت: ما در این حکم انزجارطلبی را می بینیم و برای باطل کردن این حکم تلاش می کنیم و امیدواریم که بتوانیم این مسئله را در اسرع وقت حل کنیم.

 پیش از این، منابع آگاه اعلام کرد: حکم این قاضی پس از شکایت خانواده های قربانیان اسپانیایی اعلام شده است که در حمله رژیم صهیونیستی به کشتی مرمره کشته شدند.

گفتنی است، نیروهای دریایی رژیم صهیونیستی در نیمه سال 2010 میلادی با گلوله و گاز به کشتی مرمره بزرگترین کشتی ناوگان آزادی که با بیش از 500 فعال حقوق بشر به سمت نوار غزه در حرکت بود، حمله کرد که در این حمله شماری از فعالان حقوق بشر کشته و زخمی شدند.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: حکم   بازداشت   «بنیامین   نتانیاهو»   و   شش   مقام   صهیونیست   در   اسپانیا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.