آموزش لهجه عراقی در جنوب تل‌آویو

آموزش لهجه عراقی در جنوب تل‌آویو shia muslim                   
یک مرکز ویژه آموزش زبان عربی به لهجه عراقی در جنوب شرقی تل‌آویو تاسیس شده و تبلیغات گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی می‌کند.

 

به گزارش مصاف، عراقی‌ها در کنار بحران‌های مختلفی که اکنون با آن روبه‌رو هستند، هیچ وقت تصور نمی‌کردند که لهجه آنها در یک مرکز ویژه در شهر «رمات گان» واقع در جنوب شرقی تل‌آویو تدریس شود.

بر اساس گزارش «الخلیج آنلاین»، در حالی که هزاران نفر از مردم عراق به  دلیل عدم ثبات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در این کشور به کشورهای همسایه یا کشورهای اروپایی و آمریکایی مهاجرت کرده‌اند، «آرزوی بازگشت» یهودیان عراق که پیش‌تر در این کشور ساکن بوده‌اند، همچنان در سر آنهاست.

یک مقام آگاه گفت: گروهی اسرائیلی در فیسبوک با عنوان «بیایید زبان عربی عراقی بیاموزیم» از صهیونیست‌ها دعوت کرده‌اند به آنها بپیوندند و در دوره‌های آموزش این زبان در رمات‌گان شرکت کنند. آنها اعلام کرده‌اند که نسل سوم کسانی هستند که از عراق به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت کرده‌اند و خواهان بازگشت به ریشه‌های اجداد خود هستند.

تبلیغات اسرائیلی در میان غفلت عراقی

«آویخای ادرعی» سخنگوی عربی ارتش رژیم صهیونیستی در واکنش به انتشار این خبر (آموزش لهجه عراقی) و در تایید آن گفت: مادرم نیز با مادربزرگم با لهجه عراقی صحبت می‌کرد و از کودکی زیبایی لهجه عراقی را شنیده‌ام.

کاربران اینترنتی در پاسخ به این سخنان ادرعی نوشتند این گونه اظهارات، دروغ‌های یهودیان درباره اینکه آنها حقی در سرزمین فلسطین دارند و فلسطین سرزمین آبا و اجدادی‌شان است، را برملا می‌کند .

برخی دیگر نوشتند اسرائیل با این کارها به دنبال تاسیس کشور خیالی خود از نیل تا فرات است.

تایخ یهودیان عراق به عهد امپراتوری آشوری 612-911 ق.م بازمی‌گردد.منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: آموزش   لهجه   عراقی   در   جنوب   تل‌آویو   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.