مشارکت 7 هزار هیئت عزاداری در اربعین حسینی

مشارکت 7 هزار هیئت عزاداری در اربعین حسینی shia muslim                   
آستان مقدس حسینی در بیانیه ای اعلام کرد که با توجه به ثبت نام‌های صورت گرفته، شمار هیئتهای شرکت کننده در ایام عزاداری اربعین سالار شهیدان امام حسین (ع) به 7 هزار خواهد رسید.

 

به گزارش مصاف،  رییس بخش شعائر و هیئت های حسینی در عراق و جهان اسلام وابسته به دبیرخانه حرمین مطهر امام حسین و حضرت عباس علیهما السلام اعلام کرد تا کنون نزدیک به 5 هزار دسته و هیئت برای شرکت در مراسم اربعین ثبت نام کرده اند که با نزدیک شدن به پایان مهلت ثبت نام در نیمۀ ماه صفر این تعداد در حال افزایش است.
ریاض نعمه السلمان در بیانیه ای خاطرنشان کرد که پیش بینی می شود این تعداد به بیش از 7 هزار هیئت برسد که نسبت به سال گذشته با حضور 6 هزار و 652 دسته عزاداری از داخل و خارج عراق افزایش قابل توجهی دارد.
وی افزود: در هماهنگی با مسؤولان دولتی و امنیتی همایشی را برای سرپرستان دسته های عزاداری ترتیب داده ایم، و در آن مسائل مهم در رابطه با مراسم اربعین را بررسی کردیم و آموزش های لازم و توصیه های امنیتی، خدمات رسانی و بهداشتی را بازگو کرده ایم.
میلیونها نفر از مسلمانان چهارگوشه جهان برای شرکت در مراسم اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) در بیستم ماه صفر، 11 آذر ماه جاری، آماده می شوند. بخش های امنیتی و بهداشتی عراق در عتبات عالیات و مسوولان محلی استانها و شهرهایی که صفوف راهپیمایی زائران از آنجا می گذرد، تدابیر لازم را اندیشیده اند.


منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: مشارکت   7   هزار   هیئت   عزاداری   در   اربعین   حسینی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.