حمایت جان کری از ایده «دو کشور دو دولت» در دیدار با محمود عباس

حمایت جان کری از ایده «دو کشور دو دولت» در دیدار با محمود عباس shia muslim                   
وزیر امور خارجه آمریکا پس از دیدار با محمود عباس بر لزوم تحقق کامل ایده دو دولت فلسطینی و اسراییلی در کنار هم تاکید کرد.

 

به گزارش  مصاف، جان کری گفت: ما گفتگوی طولانی، بسیار سازنده و جدی با محمود عباس داشتیم و من می دانم که در حال حاضر وضعیت فلسطینی ها در کرانه غربی، بیت المقدس و غزه بسیار وخیم است و نگرانی فوق العاده ای در این زمینه و به طبع در خصوص خشونت وجود دارد.

وزیر امور خارجه آمریکا اضافه کرد: می خواهم امشب این موضوع را کاملا روشن کنم که من به درخواست باراک اوباما به اینجا آمده ام تا ببینم که چکار می توان انجام داد تا با بهره گیری از توان بلقوه ایده دو دولت در کنار هم، که هنوز هم معتبر بوده و در برخی جنبه ها تحقق یافته است به بازگرداندن آرامش و اعتماد به مردم کمک کرد.

کری یادآور شد: ما به ایده دو دولت که در لوی آن دو ملت در کنار هم در صلح و امنیت زندگی کنند متعهد هستیم و اوباما و آمریکا با تمام توان تلاش خود را برای رسیدن به این هدف ادامه خواهند داد.منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه های مطلب: حمایت   جان   کری   از   ایده   «دو   کشور   دو   دولت»   در   دیدار   با   محمود   عباس   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.