تجمع دانش آموزان یمنی در برابر دفتر سازمان ملل متحد

تجمع دانش آموزان یمنی در برابر دفتر سازمان ملل متحد shia muslim                   
دانش آموزان یمنی ضمن محکوم کردن جنایات رژیم سعودی علیه جنایات سعودی و بی‌توجهی جامعه بین المللی به وضع مردم یمن اعتراض کردند.

 

به گزارش مصاف، صدها دختر و پسر دانش آموز یمنی در محکومیت جنایات ائتلاف عربی به سرکردگی رژیم سعودی در برابر دفتر سازمان ملل متحد در صنعاء جمع شدند.

دانش آموزان یمنی ضمن محکوم کردن جنایات رژیم سعودی علیه جنایات سعودی و بی‌توجهی جامعه بین المللی به وضع مردم یمن اعتراض کردند.

آن‌ها از سازمان ملل متحد خواستند علاوه بر فشار بر سعودی‌ها برای پایان دادن به حملات ریاض به یمن، به محاصره یمن از طرف عربستان سعودی پایان دهد و جریان کمک‌های بشردوستانه شامل غذا و دارو و سوخت را به یمن برقرار کند.

«موسی الحشیدی» از جنبش تکاتیف که در این تظاهرات حضور داشت گفت: ما قویا ادامه محاصره یمن را از طرف عربستان سعودی محکوم می‌کنیم. حتی ماهیگیران که فقیر‌ترین قشر کشورمان هستند از این محاصره بی‌نصیب نمانده‌اند. ما از جامعه بین المللی می‌خواهیم کمک‌های غذایی به مردم برساند.

«نجیب الغفور» از مسئولان دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد نیز گفت: مردم یمن از این وضع خسته و خشمگین هستند. آن‌ها به همه جهانیان می‌گویند سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی باید مداخله کند تا زجر و عذاب آن‌ها پایان یابد. سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی باید به این فاجعه غم انگیز پایان دهد. ما به عنوان نمایندگان سازمان ملل متحد تلاش می‌کنیم تا جایی که می‌توانیم به این مردم خدمت کنیم. اهمیت زیادی برای ما دارد که اینجا حضور داشته باشیم.

رژیم سعودی با ائتلاف برخی کشورهای عربی و آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی‌های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تامین می‌کنند، جلوگیری کند.

در اثر این حملات تاکنون هزاران یمنی از جمله شمار زیادی از زنان و کودکان شهید و یا مجروح شده و ده‌ها هزار نفر نیز آواره و ۸۰ درصد تاسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.


منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: تجمع   دانش   آموزان   یمنی   در   برابر   دفتر   سازمان   ملل   متحد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.