اعلام همبستگی شیعیان عربستان با شیخ نمر و سایر زندانیان سیاسی

اعلام همبستگی شیعیان عربستان با شیخ نمر و سایر زندانیان سیاسی shia muslim                   
صد‌ها تن از شهروندان شیعه عربستانی با برگزاری تظاهراتی حکم اعدام شیخ نمر و سایر شیعیان از جمله دو نوجوان را محکوم کرده و این احکام را غیرقابل قبول دانستند.

 

به گزارش مصاف، شیعیان عربستان در اعتراض به حکم اعدام آیت الله شیخ «نمر باقر النمر» روحانی شیعه این کشور و شش تن دیگر از اهالی قطیف، در منطقه العوامیه تظاهرات کردند.

پایگاه خبری القطیف مباشر دوشنبه گزارش داد: صد‌ها تن از شهروندان شیعه با حضور در این تظاهرات، حکم اعدام شیخ نمر و سایر شیعیان از جمله دو نوجوان را محکوم کرده و این احکام را غیرقابل قبول دانستند.

معترضان با ناعادلانه خواندن این احکام، آن‌ها را انتقام رژیم عربستان از شیعیان منطقه قطیف توصیف کردند.

به گفته معترضان، رژیم آل‌سعود با تسلط بر سیستم قضایی سعی دارد فعالان سیاسی و حقوق بشر و همچنین اصلاح طلبان را سرکوب کند.

شهروندان معترض در عوامیه اعلام کردند: احکام اعدام علیه هفت تن از شیعیان قطیف ظالمانه است، چراکه اتهامات آنان ساختگی و اعتراف‌گیری از این افراد پس از شکنجه زیاد صورت گرفته است.

معترضان همچنین خواهان اقدام جامعه بین‌الملل برای آزادی فوری شیخ نمر النمر و سایر زندانیان شدند.

تظاهرکنندگان برای همبستگی با شیخ النمر و سایر زندانیان تاکید کردند که سرنوشت این روحانی برجسته شیعه، سرنوشت همه آن‌ها است.

شیعیان العوامیه در تظاهرات خود با سر دادن شعار علیه آل سعود اظهار داشتند: تمام شواهد نشان می‌دهد که رژیم عربستان دشمن سرسخت اسلام است.

آنان افزودند: این رژیم با ترویج فرقه گرایی و نزاع مذهبی و تروریسم موجب تضعیف جامعه اسلامی شده و آن را سست و دچار تزلزل ساخته است.


منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: اعلام   همبستگی   شیعیان   عربستان   با   شیخ   نمر   و   سایر   زندانیان   سیاسی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.