16 آذر و دانشجوی بیدار

16 آذر  و دانشجوی بیدار shia muslim                   
16آذر نشان داد که فرزندان این سرزمین با هر نگاه و دیدگاه و اعتقاد، تن به ظلم و بی‎عدالتی نمی‎دهند

 

به گزارش مصاف 16آذر ، این روز تاریخی مبارزه استکبار جهانی و در راس آن‎ها آمریکا نشان داد که فرزندان این سرزمین با هر نگاه و دیدگاه و اعتقاد، تن به ظلم و بی‎عدالتی نمی‎دهند و تا پای جان خود، برای اعتلای این آب و خاک مبارزه می‎کنند.
شاید آن زمان که فرزندان این مرز و بوم در مقابل قدوم ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور وقت آمریکا قربانی شدند، هیچ‎گاه گمان نمی‎رفت که این خون‎ها جوانه‎هایی از بیداری را در دل مردم این سرزمین بنشاند که تنها 25 سال بعد با رهبری مردی خدایی به بار نشیند و یک تنه در مقابل غرب و شرق قیام نماید و با کمال ناباوری مستکبران جهان، نزدیک به 37 سال مقتدرانه در مقابل هر گونه دست‎اندازی و دخالت بایستد و مسیر پیشرفت را طی نماید.
شاید آن‎ها که آن روز  یک تنه الم مبارزه با استبداد را بر دوش کشیدند و دانشگاه را با خون سرخ خود گلگون کردند، نمی‎دانستند که روزی فراخواهد رسید که دانشجویان و جوانان این سرزمین برای دفاع از تمامیت ارضی کشور، رهسپار مبارزه با ظلم خواهند شد و جانشان را تقدیم مام میهن ‎نمایند و دست استکبار و در راس آن‎ها آمریکا را از این مرز و بوم کوتاه می‎نمایند.
شاید آن روز که دانشجویان و جوانان این خاک در مقابل ظلم و استبداد، قیام کردند و روزنه امیدی در دل مردم ستم‎دیده ایران روشن ساختند، گمان نمی‎کردند که روزی فرخواهد رسید که پیام مبارزه آن‎ها به گوش جوانان اروپا و آمریکا برسد و زمینه بیداری آن‎ها را فراهم کند.
شهدای دانشجوی سال 32 با هر اعتقاد و نگاهی، در اصل در مسیر خدا گام برداشتند و کاری الهی کردند و این وعده خداوند است که ان تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُم.
 و این همان نصرت الهی وعده داده‎شده است که امروز به بار نشسته و از منطقه فراتر رفته و تمامی جوانان جهان را مخاطب قرار داده‎است.

کلید واژه های مطلب: 16   آذر      و   دانشجوی   بیدار   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.