تهدید و توهین به ملت ایران در مناظره نامزدهای جمهوری خواه

تهدید و توهین به ملت ایران در مناظره نامزدهای جمهوری خواه shia muslim                   
مناظره نامزدهای احتمالی حزب جمهوری خواه امریکا برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ تبدیل به رجزخوانی آنها علیه ایران شد.

 به گزارش مصاف، در مناظره نامزدهای مطرح حزب جمهوری خواه امریکا، اغلب سناتورها رجزخوانی و تهدید ایران را محور اصلی سخنانشان در بخش سیاست خارجی قرار دادند.

در این نمایش تلویزیونی که دیشب در مقر شبکه سی ان ان در لاس وگاس برگزار شد اشخاصی چون بن کارسون (سیاه پوست)، کارلی فیورینا (زن)، دونالد ترامپ (نژادپرست ضد مسلمان)، مارکو روبیو (شریک تجاری خاندان سعودی) و کریس کریستی (دوست نزدیک شیوخ نفتی عرب) حضور داشتند.

دونالد ترامپ، سیاستمدار نژادپرستی که با توصیه به ممنوع کردن ورود مسلمانان به امریکا جنجال ساز شده و با همین تبلیغات، در نظرسنجی ها پیش افتاده، با اعتراض به دولت اوباما بخاطر توافق با ایران گفت : "یقینا هیچگاه این توافق وحشتناک، نفرت‌انگیز، کاملا ناشایست با ایران که 150 میلیارد دلار تقدیم آنها می‌کند، را امضاء نمی‌کردم. آنها ملتی تروریست هستند."

ترامپ در شرایطی به ملت بزرگ ایران توهین می کند که اظهارات توهین آمیزش نسبت به مسلمانان نه تنها با ادعاهای همیشگی امریکایی ها مبنی بر آزادی عقیده در تناقض است، بلکه با اصول ساده و ابتدایی معاشرت اجتماعی نیز مغایرت دارد.

 کارلی فیورینا، نامزد زن جمهوری خواهان هم گفت: اگر رئیس‌جمهور شود، توافق فعلی را زیرپا گذاشته و  یک توافق جدید با ایران امضا می کند.

 مارکو روبیو، ادعا کرد: علت همکاری نکردن کشورهای عربی با ائتلاف ضد داعش آمریکا، این است که آنها سنی هستند و رئیس‌جمهور اوباما با دشمن دینی آنها یعنی ایران شیعه توافق امضا کرده است. به همین دلیل اعراب دیگر اعتمادی به اوباما ندارند.

به نظر می رسد روبیو نه تنها از همکاری و اطاعت بی حد و مرز اعراب مورد نظرش از امریکا بی خبر است، بلکه گمان می کند که آنها توانایی و امکانات زیادی برای مبارزه با داعش دارند که رو نکرده اند. این سناتور از حضور عربستان و اردن در ائتلاف امریکایی نیز خبر ندارد.

کریس‌ کریستی، فرماندار 53 ساله نیوجرسی هم در این باره گفت: اگر پادشاه اردن باشید، اگر بخشی از خانواده پادشاهی عربستان سعودی باشید،‌ و ببینید که اوباما توافقی با ایران امضاء کرده که 150 میلیارد دلار برای جنگ‌افروزی و گسترش‌ امپراطوری‌شان در خاورمیانه دریافت می کنند، چرا باید بخواهند با شما این کار [مبارزه با داعش] را انجام دهند؟"

منظور کریستی از 150 میلیارد دلار، پول های ایران در بانک های غربی است که آنها چند سال است اجازه برداشت آن را به ایران نمی دهند و سود هنگفتی نصیب مراکز مالی آنها می شود. این سناتور طوری از اعطای 150 میلیارد دلار به ایران صحبت کرده که گویی امریکا آن را به ایران هدیه داده است.

کریستی  افزود: "من همیشه گفته‌ام که رئیس‌جمهور با این توافق با ایران وضعیت بدی پدید آورده است زیرا این توافق آنها را تقویت می‌کند. داعش به همین ترتیب شکل گرفت. داعش به دلیل سوءرفتاری که اسد و حامیان ایرانی وی علیه سنی‌ها در سوریه انجام داده‌اند،‌ بوجود آمده است."

سناتور تد کروز نیز گفت: "ما نیاز به رئیس‌جمهوری داریم که بگوید نخست، ما داعش را شکست خواهیم داد و دوم، بگوید که بزرگترین تهدید امنیت ملی پیش روی آمریکا ایران هسته‌ای است.  داعش و ایران علیه آمریکا اعلام جنگ کرده‌اند و ما نیاز به یک فرمانده کل قوا داریم که هر آنچه لازم است برای تأمین امنیت فرزندانمان انجام دهد."

منبع: شبکه خبر

کلید واژه های مطلب: تهدید   و   توهین   به   ملت   ایران   در   مناظره   نامزدهای   جمهوری   خواه   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.