استخدام 300 مزدور کلمبیایی برای جنگ در یمن

استخدام 300 مزدور کلمبیایی برای جنگ در یمن shia muslim                   
امارات متحده عربی به طور مخفیانه 300 مزدور کلمبیایی را برای جنگ با نیروهای مردمی یمن با دستمزد بالا استخدام کرده است.

 

به گزارش مصاف، کلمبیایی‌هایی که تجربه جنگ با جدایی طلبان چپ گرا و قاچاقچیان را دارند در اولویت استخدام از سوی امارات هستند.

همچنین بی‌تجربه بودن نظامیان اماراتی برای حضور در جنگ مقابل نیروهای مردمی انصارالله یمن دلیل استخدام مزدوران کلمبیایی اعلام شده است.

یک افسر سابق ارتش کلمبیا در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: «سربازان کلمبیایی به دلیل آموزش‌های سخت برای مقابله با گروه‌های شبه نظامی از قابلیت بالایی برخوردار هستند و سالها در این زمینه تجربه دارند.»

بر اساس اظهارات یک مقام مطلع، امارات متحده عربی از سال 2010  برای استخدام نظامیان کلمبیایی برای تشکیل یک ارتش خصوصی اقدام کرده است و به همین منظور مرکزی را با عنوان «شهر نظامی زاید» در کویر ایجاد کرده‌ است.

امارات مدعی است این نظامیان کلمبیایی را به عنوان نیروهای محافظ استخدام کرده است. اما کشته شدن بیش از 30 نظامی اماراتی در جنگ با نیروهای مردمی یمنی، مقامات امارات را بر آن داشت تا از نظامیان کلمبیایی برای جنگ با نیروهای یمنی استفاده کنند که با مخالفت مزدوران کلمبیایی روبرو شد.

در حال حاضر یک مزدور کلمبیایی در امارات ماهیانه 3 هزار دلار حقوق دریافت می کند و دولت امارات برای استفاده آنها در جنگ با نیروهای یمنی، علاوه بر حقوق روزانه،  120 دلار اضافی به آنها پرداخت کرده و زمان قرار داد آنها را به سه ماه کاهش می‌دهد.

از زمان آغاز تجاوز عربستان به یمن در اواسط مارس بیش از 7500 نفر کشته، هزاران نفر زخمی و 2.5 میلیون یمنی مجبور به ترک خانه‌های خود شده اند.

بیشتر سربازان کلمبیایی به طورعمده از سوی شرکت‌های مختلف برای حضور در کشورهایی نظیر عراق، افغانستان و سودان استخدام می‌شوند.

بر اساس آمارمنتشر شده از سوی منابع مطلع، تاکنون هزار و 500  کلمبیایی، هزار پرویی، 500 شیلیایی و 250 السالوادوری بین سال‌های 2004 تا 2006 برای جنگیدن درعراق جذب این گونه شرکت‌های به اصطلاح امنیتی شده‌اند.


منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: استخدام   300   مزدور   کلمبیایی   برای   جنگ   در   یمن   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.