آسانژ: آمریکا از سال ۲۰۰۶ در تلاش برای سرنگونی اسد است

آسانژ: آمریکا از سال ۲۰۰۶ در تلاش برای سرنگونی اسد است shia muslim                   
موسس پایگاه اینترنتی ویکیلیکس اعلام کرد واشینگتن دست کم از سال ۲۰۰۶، در حال برنامه‌ریزی برای سرنگونی رئیس جمهور سوریه است.

 

به گزارش مصاف، جولیان آسانژ، موسس پایگاه اینترنتی ویکیلیکس، اعلام کرد آمریکا دست کم از سال ۲۰۰۶ در حال برنامه ریزی برای سرنگونی بشار اسد رئیس جمهور سوریه است.

وی گفت: واشینگتن می‌کوشد با اقدامات تحریک آمیز خود دولت سوریه را به مرحله‌ای برساند که مجبور به عکس‌العمل شدید شود و در تلاش است میان شیعه و سنی تنش ایجاد کند.

آسانژ اعلام کرد: مقامات نیروی هوایی انگلیس، آمریکا و فرانسه پیش از دسامبر سال ۲۰۱۱ با نمایندگان شرکت بین المللی اطلاعاتی استراتفور دیدار کردند.

وی افزود: پیشتر عوامل ویژه‌ای در سوریه حضور داشتند، اما نیازمند افزایش خشم عمومی و تشدید درگیری‌ها به عنوان بهانه‌ای برای حمله به سامانه پدافند هوایی سوریه بودند.

سوریه از سال ۲۰۱۱ میلادی درگیر جنگ داخلی است و دولت سوریه با گروههای معارض مسلح و گروه‌های تروریستی در حال مبارزه است.
 
غرب و برخی کشورهای عرب منطقه خواهان برکناری بشار اسد هستند و واشینگتن، سال ۲۰۱۱ با هدف تلاش برای برکناری اسد، تحریم‌هایی را علیه وی اعمال کرد.

با وجود این، بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ به پیروزی چشمگیری دست یافت و بیش از ۸۸ درصد آراء را از آن خود کرد.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه های مطلب: آسانژ      آمریکا   از   سال   ۲۰۰۶   در   تلاش   برای   سرنگونی   اسد   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.