مسلمانان امریکا در مقابل برج ترامپ در نیویورک نماز خواندند

مسلمانان امریکا در مقابل برج ترامپ در نیویورک نماز خواندند shia muslim                   
مسلمانان در واکنش به اظهارات اسلام هراسانۀ دونالد ترامپ، نامزد مقدماتی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری امریکا در مقابل دفاتر وستاد انتخاباتی وی نماز برپا کرده‌اند.

 

به گزارش مصاف، حدود 200 معترض در این مراسم که در محلۀ میدتون منهتن در نیویورک برگزار شد، مشارکت کردند. شرکت کنندگان در این مراسم با خود پارچه نوشته‌هایی به همراه داشتند که بر روی آن‌ها نوشته شده بود، نامزد پیشتاز جمهوریخواهان یک « فاشیست» و «نژادپرست» است.

تعداد زیادی از تظاهرات کنندگان مسلمان، با خود پلاکاردهایی حمل می‌کردند که روی آن‌ها نوشته شده بود مسلمانان تروریست نیستند و نباید گروه‌های تروریستی مانند داعش را به مسلمانان ربط داد.

دونالد ترامپ اخیراً در اظهاراتی اسلام هراسانه خواستار ممنوعیت کامل ورود مسلمانان به امریکا شد. اظهارات اخیر این کاندیدای جنجالی با محکومیت جهانی مواجه شده است.این نخستین بار نیست که ترامپ علیه مسلمانان سخن می‌گوید. او پیشتر نیز خواستار ایجاد یک بانک اطلاعاتی از مسلمانان امریکا برای نظارت بیشتر بر آن‌ها شده بود.

ترامپ گفته بود امریکا «هیچ چاره‌ای» جز بستن برخی مساجد ندارد و وی در صورت رئیس جمهور شدن، «اقدامات شدید» برای نظارت بر جامعه مسلمانان را در نظر می‌گیرد.

این اظهارات ترامپ توسط سیاستمداران امریکایی و برخی چهره های بین المللی به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: مسلمانان   امریکا   در   مقابل   برج   ترامپ   در   نیویورک   نماز   خواندند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.