سازمان ملل اعلام کرد: ترک تحصیل یک میلیون کودک در اثر جنایات بوکوحرام

سازمان ملل اعلام کرد: ترک تحصیل یک میلیون کودک در اثر جنایات بوکوحرام shia muslim                   
سازمان ملل امروز در گزارشی اعلام کرد: جنایات گروه تروریستی بوکوحرام در شمال نیجریه و دیگر کشورهای شمال آفریقا، موجب ترک تحصیل بیش از یک میلوین کودک آفریقایی شده است.

به گزارش مصاف، در گزارش امروز یونیسف، در سازمان ملل اعلام شد که از آغاز فعالیت گروه تروریستی بوکوحرام در کشورهای نیجریه، نیجر، کامرون و چاد، بیش از ۲۰۰۰ مدرسه در این کشور های بسته شده اند و صدها مدرسه دیگر در این کشور های آفریقایی، غارت شده، خسارت دیده و یا به طور کلی تخریب شده اند.

این سازمان در گزارش خود آورده است که علیرغم بازگشایی صدها مدرسه در ماه های اخیر در نیجریه، به علت وجود خطرات احتمالی از سوی بوکوحرام، بسیاری از معلمان از حضور در کلاس ها اجتناب می ورزند و والدین نیز به کودکان خود اجازه حضور در مدارس نمی دهند.

یونیسف تاکید کرده که این گروه تروریستی، مدارس را هدف قرار می دهد و تاکنون کودکان زیادی در مدارس کشته وزخمی شده اند، بنابراین کودکان هیچ علاقه برای رفتن به مدارس نشان نمی دهند.

گزارش این سازمان حقوق بشری یادآور شده که به علت مهاجرت تعداد زیادی از ساکنان مناطق تحت کنترل بوکوحرام، در برخی مناطق امن نیجریه، مدارس با مشکل نبود دانش آموز و کمبود فضای آموزشی مواجه هستند و حتی در برخی مدارس، هر کلاس دو یا چند برابر ظرفیت، در خود دانش اموز جای داده است.

حال سازمان ملل، یونیسف و مقامات کشور نیجریه بر این اعتقادند که این نگرانی وجود دارد که با ترک تحصیل این کودکان، زمینه جذبشان به گروه تروریستی تکفیری بوکوحرام ایجاد شود.

گروه تروریستی بوکوحرام که شاخه آفریقایی القاعده محسوب می شود، در شمال نیجریه متولد شد ولی در سال جاری دامنه فعالیت خود را به کشورهای دیگری همچون نیجر، چاد و کامرون، افزایش داد.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: سازمان   ملل   اعلام   کرد      ترک   تحصیل   یک   میلیون   کودک   در   اثر   جنایات   بوکوحرام   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.