آزادسازی کامل شهر رمادی

آزادسازی کامل شهر رمادی shia muslim                   
فرماندهی عملیات مشترک عراق از آزادسازی کامل شهر رمادی، مرکز استان الانبار خبر داد.

 

به گزارش مصاف، فرماندهی عملیات مشترک امروز (دوشنبه) با اعلام این خبر تأکید کرد، نیروهای عراقی پس از آزاد سازی مجتمع ساختمانهای دولتی در مرکز شهر رمادی و خنثی کردن مین‌ها و بمب‌های کار گذاشته شده، پرچم عراق را بالای آن برافراشتند.

نیروهای داوطلب و ارتش عراق دیروز همچنین عملیات آزادسازی شهر «فلوجه» را از چند محور آغاز کردند.

نیروهای داوطلب متشکل از اعضای سازمان «بدر»، «عصائب اهل الحق» و گردان‌های «حزب‌الله» به همراه عشایر و ارتش عراق از چهار محور پیشروی به داخل «فلوجه» در استان الانبار را آغاز کرده‌اند. نیروهای دولتی پیشروی خود را به‌گونه‌ای آغاز کردند که امکان فرار تروریست‌های داعش از شهر فلوجه و یا هرگونه امکان کمک به آنها غیرممکن است.
«فلوجه» از نیمه سال گذشته به اشغال داعش درآمده است و از لحاظ اهمیت، کلید فتح «رمادی» مرکز استان الانبار محسوب می‌شود.

فلوجه در 69 کیلومتری غرب بغداد قرار دارد و با عملیات آزادسازی این شهر که دیروز با فرمان «حیدر عبادی» نخست‌وزیر آغاز شد، ضربه کاری مهمی به داعش در کل عراق وارد می‌شود.

پیش از این حدود 150 تن از عناصر داعش مخفیانه به ارتش عراق اطمینان داده بودند که همزمان با پیشروی ارتش به داخل شهر، از مقاومت خودداری کنند و به نیروهای دولتی بپیوندند.
در ارتباط با شمار تلفات احتمالی داعش در فلوجه هنوز خبر رسمی نرسیده است اما برخی منابع عراقی اعلام می‌کنند، در کل استان الانبار 300 تروریست بر اثر حملات هوایی ارتش عراق، کشته و زخمی شدند. سه روستا نیز در شرق فلوجه به دست نیروهای دولتی افتاده است.

در همین حال، «خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق گفت:‌«نشانه‌های پیروزی بر داعش در میدا‌ن‌های جنگ نزدیک است و به زودی اخبار آزادسازی مناطق جدید مخابره خواهد شد.» وی نیروی هوایی عراق را «کلید پیروزی بر داعش» دانست.

«هادی العامری» فرمانده سپاه بدر نیز اعلام کرد، روزهای سختی در انتظار عناصر داعش و بعثی‌هاست.

روزنامه دیلی تلگراف نیز به نقل از کارشناسان امور تروریسم گزارش داد : پیروزی های ارتش عراق در شهر رمادی زمینه ساز آزادسازی شهر موصل از سیطره تروریست ها خواهد بود.

کلید واژه های مطلب: آزادسازی   کامل   شهر   رمادی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.