صائب عریقات: سکوت جهان نسبت به اظهارات نتانیاهو، دعوت به پاکسازی نژادی است

صائب عریقات: سکوت جهان نسبت به اظهارات نتانیاهو، دعوت به پاکسازی نژادی است shia muslim                   
«صائب عریقات» دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین امروز- دوشنبه- در اظهاراتی گفت: سکوت مجامع بین المللی نسبت به اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، درواقع دعوت به پاکسازی نژادی و تهدید برای هر غیریهودی است.

به گزارش مصاف، عریقات در بیانیه ای از مجامع بین المللی خواست تا اظهارات نژاد پرستانه نتانیاهو را  محکوم کرده و از ملت فلسطین حمایت جانی کنند.

نتانیاهو در اظهاراتی نژادپرستانه گفته بود: « کشتن هر انسانی به دست یک یهودی، با کشته شدن یک یهودی به دست یک غیریهودی قابله مقایسه نیست».

عریقات در این بیانیه افزود: سکوت نسبت به چنین اظهارات خطرناک و غیرمسؤلانه ای، همانند دعوت به پاکسازی نژادی است و برای هر غیریهودی نه تنها در فلسطین بلکه در سراسر جهان  نیز تهدید جدی تلقی می شود.

وی با بیان اینکه اظهارات نتانیاهو جدیدترین نشانه های برتری نژادی را نشان می دهد که از سوی مدعیان دموکراسی صادرمی شود، تصریح کرد: سکوت نسبت به چنین سخنان تحریک آمیزی که کشت و کشتار را توجیه می کند، خلاف قوانین و اصول حقوق بشر و مشروعیت بین المللی است و به اسرائیل مصونیت سیاسی انحصاری می دهد تا به ارتکاب جرایم وحشیانه خود ادامه دهد.

منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: صائب   عریقات      سکوت   جهان   نسبت   به   اظهارات   نتانیاهو،   دعوت   به   پاکسازی   نژادی   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.