اسد: سوریه از بحران، پیروز و قدرتمندتر خارج می‌شود

اسد: سوریه از بحران، پیروز و قدرتمندتر خارج می‌شود shia muslim                   
بشار اسد رئیس جمهوری سوریه می‌گوید کشورش از بحران تحت حمایت کشورهای خارجی، «پیروز» و «قدرتمندتر» خارج می‌شود.

به گزارش مصاف به نقل از پرس تی وی:
شبکه تلویزیونی ماهواره ای المنار لبنان روز پنج شنبه (۱۲ دی) گزارش داد، بشار اشد این سخنان را در دیدار با هیات کارشناسان مسلمان در شهر دمشق پایتخت سوریه مطرح کرد.

این گزارش می‌افزاید: «بشار اسد در این دیدار اطمینان داد که شرایط در سوریه هم اکنون بسیار بهتر از گذشته است و سوریه از این بحران پیروز و قدرتمندتر خارج خواهد شد.»

رئیس جمهوری سوریه همچنین تصریح کرد که نیروهای ارتش در مبارزه علیه تروریست‌های افراطی دست بالا را دارند و تاکید کرد که وی معتقد است که «جنگ واقعی» علیه «شبه نظامیان تکفیری وهابی» می‌باشد.

این گزارش به نقل از بشار اسد می‌افزاید: «جهان در حال بازنگری در موضع خود در قبال این بحران است و با وجود فشارهای سعودی، جهان در حال ارتباط با سوریه و دیگر کشورهای عربی می‌باشد.»

این هیات همچنین مذاکراتی جداگانه با شیخ احمد بدرالدین حصون مفتی اعظم سوریه و همچنین محمد رضا رئوف شیبانی سفیر ایران در دمشق برگزار کردند.

سوریه از ماه مارس ۲۰۱۱ صحنه ناآرامی‌های مرگبار است. سازمان ملل می‌گوید، از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه تاکنون بیش از یکصد هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر بی خانمان و آواره شده‌اند.

بشار اسد در اواخر دسامبر ۲۰۱۳ در پیامی خطاب به پاپ فرانسیس گفت دمشق «از شهروندانش، هر مذهبی که داشته باشند، در برابر جنایات مرتکب شده از سوی گروه‌های تکفیری که به خانه‌های آنان و مکان‌های عبادت آنها و در محله آنها حمله می‌کنند، دفاع می‌کند.»

وائل الحلقی نخست وزیر سوریه در تاریخ دوم ژانویه سال ۲۰۱۴ را به عنوان سال پیروزی این کشور بر تروریسم عنوان کرد و از ملت سوریه به خاطر مقابله با گروه‌های تروریستی فعال در این کشور عربی در سال‌های اخیر تقدیر کرد.  

کلید واژه های مطلب: اسد      سوریه   از   بحران،   پیروز   و   قدرتمندتر   خارج   می‌شود   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.