شاهزاده سعودی: ایران می‌تواند طی 24 ساعت عربستان را نابود کند

شاهزاده سعودی: ایران می‌تواند طی 24 ساعت عربستان را نابود کند shia muslim                   
یک شاهزاده سعودی طی مصاحبه‌ای گفت که این ریاض هرگز به دنبال تهدید و تحریک ایران نیست چون تهران می‌تواند طی ۲۴ ساعت زیرساخت‌های عربستان را نابود کند

به گزارش مصاف، "طلال بن عبدالعزیز" شاهزاده سعودی طی مصاحبه با شبکه خبری "فاکس‌نیوز" در محل اقامت خود در آلمان از اختلافات موجود در داخل خاندان حاکم بر عربستان درباره حمله به یمن صحبت کرد و گفت: عربستان هم اکنون و به این نتیجه رسیده که با تصمیمات اشتباه وارد یک جنگ فرسایسی علیه یمن شده و به زودی راه‌حلی را که پیش از جنگ آن را رد می‌کرده قبول خواهد کرد.

این شاهزاده سعودی گفت: ما به همپیمانان خود اعلام کرده‌ایم که با تهدید و تحریک ایران قمار نخواهیم کرد چون تمایل نداریم که درب‌های آتش جهنم را به روی خود باز کنیم چون ایران یمن نیست و نیروهای ایرانی می‌توانند طی 24 ساعت زیرساخت‌ها و نیروی نظامی عربستان را نابود کند.

طلال بن عبدالعزیز در ادامه این مصاحبه گفت: خلبانانی که به بمباران یمن می‌پردازند هزینه گزافی را بر بودجه عربستان تحمیل می‌کنند.

وی این خلبانان را مزدورانی توصیف کرد که برخی از آنها برای هر پرواز خود 7500 دلار تقاضا می‌کنند که اکثر آنها از پاکستان، هند، فرانسه، آمریکا و مصر هستند.

حمد بن سلمان جانشین ولی عهد عربستان و فرزند پادشاه این کشور نیز در مصاحبه با هفته نامه انگلیسی اکونومیست گفت: جنگ با ایران آغاز یک فاجعه بزرگ است و هیج وقت اجازه رخ دادن آن را نمی‌دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که "آیا جنگ مستقیم میان دو کشور ایران و عربستان ممکن است؟" گفت: این چیزی است که ما به هیچ وجه آن را پیش بینی نمی‌کنیم، و هر کس به دنبال آن است کسی است که عقل درستی ندارد. زیرا جنگ میان عربستان سعودی و ایران آغاز یک فاجعه بزرگ در منطقه است و شدیدا بر تمام نقاط جهان تاثیر خواهد گذاشت. قطعا ما اجازه چنین چیزی را نخواهیم داد.

منبع: تسنیم

کلید واژه های مطلب: شاهزاده   سعودی      ایران   می‌تواند   طی   24   ساعت   عربستان   را   نابود   کند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.