نخست وزیر سوریه: سال 2014، سال پیروزی بر تروریسم است

نخست وزیر سوریه: سال 2014، سال پیروزی بر تروریسم است shia+muslim                   
وائل الحلقی نخست وزیر سوریه می‌گوید سال ۲۰۱۴ سال پیروزی سوریه بر تروریسم خواهد بود.

به گزارش مصاف به نقل از پرس تی وی نخست وزیر سوریه در بیانیه ای که روز پنج شنبه (۱۲ دی) منتشر شد، همچنین از مردم این کشور به خاطر مقابله در برابر گروه‌های تروریستی فعال در این کشور عربی در سال‌های اخیر تقدیر و خاطر نشان کرد که در سال ۲۰۱۴ امنیت و ثبات در سوریه برقرار خواهد شد.

حلقی همچنین از کشورهای حامی شبه نظامیان معارض علیه دولت سوریه انتقاد کرد.

سوریه از سال ۲۰۱۱ صحنه ناآرامی‌های مرگبار است. براساس گزارش‌های منتشره، قدرت‌های غربی و متحدان شان در منطقه به ویژه کشورهای قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه نظامیان معارض در سوریه حمایت می‌کنند.

سازمان ملل اعلام کرده است که از زمان آغاز ناآرامی‌های مرگبار در سوریه، تاکنون بیش از یکصد هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر بی خانمان و آواره شده‌اند.

مطالعه اخیر دفاعی انگلیس نشان داد که تقریبا یکصد هزار شبه نظامی منشعب در حدود یک هزار گروه تروریستی، علیه دولت و مردم سوریه مبارزه می‌کنند.

گزیده هایی از این مطالعه که از سوی موسسه مشاوره دفاعی آی‌اچ‌اس جینز (IHS Jane's) صورت گرفته، در تاریخ ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۳ منتشر شده است.

کلید واژه های مطلب: نخست   ÙˆØ²ÛŒØ±   Ø³ÙˆØ±ÛŒÙ‡      Ø³Ø§Ù„   2014ØŒ   Ø³Ø§Ù„   Ù¾ÛŒØ±ÙˆØ²ÛŒ   Ø¨Ø±   ØªØ±ÙˆØ±ÛŒØ³Ù…   Ø§Ø³Øª   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.