گزارش: ملک سلمان قدرت تکلم را از دست داد؛ حالش وخیم است

گزارش: ملک سلمان قدرت تکلم را از دست داد؛ حالش وخیم است shia muslim                   
بنابر گزارشی جدید، سلمان بن عبدالعزیز شاه عربستان قدرت تکلم خود را ازدست داده و گاهی از حال می‌رود .

 

به گزارش مصاف، پایگاه اینترنتی «المنار» چهارشنبه (23 دی) به نقل از یک منبع ناشناس گزارش داد حال پادشاه 80 ساله عربستان رو به وخامت است و وی تحت مراقبت‌های پزشکی ویژه قرار دارد.

به گفته این منبع، ملک سلمان درک خود را نسبت به محیط پیرامون خود از دست داده است و پزشکان به پسران وی توصیه کرده‌اند تا به منظور جلوگیری از فاش شدن وضعیت پدرشان، حضور وی را در ملا عام محدود کنند. گفته می شود ملک سلمان در یکی از اتاق‌های قصر قرنطینه شده است.

پیشتر نیز در گزارشی در ماه اکتبر فاش شده بود ک ملک سلمان آلزایمر دارد و امور مملکتی را محمد بن نایف ولیعهد سعودی اداره می‌کند.

وخامت حال ملک سلمان اختلافات جدی را برای تصاحب تاج و تخت در میان خاندان سلطنتی موجب شده است.

روزنامه ایندیپندنت روز جمعه به نقل از یکی از نوه‌های عبدالعزیزابن سعود، بنیانگذارعربستان سعودی، که نمی‌خواست نامش فاش شود، گزارش داد، هشت تن از 12 پسر ابن سعود، که هنوز در قید حیات هستند، از برکناری سلمان 80 ساله، پادشاه بیمار این کشور و جانشینی وی با شاهزاده احمد بن عبدالعزیز، برادر 73 ساله‌اش حمایت می‌کنند.

وی همچنین گفت اکثریت روحانیون قدرتمند این کشور از انجام کودتا برای برکناری پادشاه کنونی و به قدرت رساندن احمد بن عبدالعزیز، وزیر کشور سابق عربستان، حمایت کرده‌اند.

نارضایتی از ملک سلمان به دلیل تصمیمات وی از جمله انتصابات جنجال برانگیز وی و همچنین به راه انداختن جنگ پرهزینه در کشور فقیر یمن و همچنین اعدام شیخ نمر النمر به شدت افزایش یافته است.

سلمان در تاریخ 3 بهمن 1393 (23 ژانویه 2015) و پس از مرگ عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود، برادر ناتنی‌ 90 ساله اش، به تخت نشست.

منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: گزارش      ملک   سلمان   قدرت   تکلم   را   از   دست   داد؛   حالش   وخیم   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.