اتهامات سنگین رییس جمهور یونان علیه ترکیه

اتهامات سنگین رییس جمهور یونان علیه ترکیه shia muslim                   
یونان همسایه خود ترکیه را به همکاری با قاچاقچیان انسان و خلافکاران متهم کرد.

به گزارش مصاف، یونان همسایه خود ترکیه را به همکاری با قاچاقچیان انسان و خلافکاران متهم کرد. “پروکوپیس پاولوپولوس” رییس جمهور یونان در مصاحبه ای با روزنامه زود دویچه آلمان گفت که مسئولان کشور وی نگرانی های زیادی از بابت پشتیبانی های دولت ترکیه از قاچاقچیان انسان دارد. به گفته پرزیدنت پاولوپولوس مسوولان بندری ترکیه هیچ مزاحمتی برای قاچاقچیان انسان ایجاد نکرده و چشم خود را بر اعمال آنان بسته اند:” ما مدارکی داریم که ثابت می کند تجارت قاچاقچیان انسان نوعی تجارت برده است”.

رییس جمهور یونان امروز دوشنبه در سفری رسمی به آلمان با یواخیم گاوک همتای آلمانی خود و آنگلا مرکل صدراعظم این کشور دیدار خواهد کرد.

اتهامات یونان علیه ترکیه در حالی مطرح می شود که ترکیه با پذیرش بیش از ۲/۲ میلیون پناهجویی که فقط از سوریه به آن کشور آمده اند نقش زیادی در مدیریت بحران پناهجویان ایفا کرده است. به همین دلیل و با هدف کاهش ورود پناهجویان از ترکیه به اروپا، اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است که کمک های مالی میلیاردی و تسهیلات رفاهی مختلفی در اختیار ترکیه قرار دهد. اما یونان عقیده دارد که ترکیه نه تنها به توافقات خود با اتحادیه اروپا عمل نمی کند بلکه عملکرد آنکارا را در جهت افزایش تنش های حاصله از بحران پناهجویان ارزیابی می کند.

ترجمه: شفقنا

کلید واژه های مطلب: اتهامات   سنگین   رییس   جمهور   یونان   علیه   ترکیه   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.