اذعان به سرازیر شدن پولهای سعودی به جیب القاعده

اذعان به سرازیر شدن پولهای سعودی به جیب القاعده shia muslim                   
روزنامه سعودی عکاظ در مطلبی از چگونگی سرازیر شدن مبالغ هنگفتی از عربستان به سوریه برای استفاده شاخه سازمان تروریستی القاعده در این کشور سخن گفت.

به گزارش مصاف، این روزنامه عکاظ در مطلبی به قلم محمد الساعد ، ضمن بیان چگونگی انتقال مبالغ هنگفتی از حساب های تروریست های سعودی به سوریه، به طرح داستان " عبدالله المحیسنی " تبعه سعودی پرداخت که چگونه به جبهه تروریستی النصره شاخه القاعده در سوریه ملحق شد و با خود بیش از 700 میلیون ریال سعودی را به سوریه برد.

به نوشته این روزنامه، عبدالله المحیسنی از اهالی مکه مکرمه که امپراطوری مالی عظیمی دارد، در سال 2012 میلادی از این شهر به سوریه رفت. او با خود بیش از 700 میلیون ریال سعودی برد و به گروه تروریستی جبهه النصره شاخه القاعده در سوریه ملحق شد.

به نوشته عکاظ، تئوریسین های جریان سلفی - اخوانی موسوم به "السروری" که بدنبال شخصی می گشتند تا از طریق وی به اهداف خود برسند، فرصت را فراهم دیدند، لذا این جوان تندرو ساخته و پرداخته شد تا نقش اسامه بن لادن جدیدی را بازی کند. المحیسنی سعودی جوان "مانیفست" جریان سلفی اخوانی "السروری" را در دستور کار قرار داد و مبانی آن را اجرا کرد.

اما به نوشته روزنامه عکاظ، سران جریان السروری شکست خوردند زیرا المحیسنی "سعودی سروری" کاریزمای بن لادن را نداشت و نتوانست جای پایی در سوریه باز کند و 700 میلیون ریال و المحیسنی و رویای جریان السروری در ایجاد پایگاهی دیگر برای خودشان تباه شد و را از دست دادند.

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: اذعان   به   سرازیر   شدن   پولهای   سعودی   به   جیب   القاعده   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.