عادل الجبیر مدعی شد: «نمر» یک تروریست بود نه یک رهبر مذهبی!

عادل الجبیر مدعی شد: «نمر» یک تروریست بود نه یک رهبر مذهبی! shia muslim                   
وزیر امور خارجه عربستان در گفتگو با «سی ان ان» از اعدام «شیخ نمر» روحانی برجسته و رهبر شیعیان در عربستان دفاع کرد.

به گزارش مصاف،عادل الجبیر،وزیر امور خارجه عربستان در گفتگو با «سی ان ان» در حالی از اعدام «شیخ نمر» روحانی برجسته و رهبر شیعیان در عربستان دفاع کرد که اعدام این روحانی برجسته شیعه که تنها معترض به سیاست های آل سعود بود با واکنش های گسترده همه کشورها و سازمان در عرصه بین المللی مواجه شد.

با این وجود وزیر خارجه عربستان در اظهاراتی گستاخانه مدعی شد که نمر النمر یک تروریست بود نه یک رهبر مذهبی.

جبیر مدعی شد که شیخ نمر برای حملات تروریستی نیرو می گرفته،این حملات را تامین بودجه و تجهیز می کرده و طرح آنها را ارائه می داده است.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت که این روحانی برجسته عربستانی در حملات تروریستی شرکت داشته که منجر به کشته شدن پرسنل امنیتی عربستان شده است.

وزیر امور خارجه عربستان شیخ نمر را با اسامه بن لادن،رهبر گروه ترریستی القاعده مقایسه کرد و گفت او به همان اندازه مذهبی است که بن لادن بود.

شیخ نمر از حمله مخالفان سرسخت خاندان پادشاهی سعود بود و در جریان بهار عربی در سال 2011 میلادی رهبری شیعیان برای رسیدن به حقوق خود در این کشور را بر عهده گفت.

آل سعود این روشنگری ها را تاب نیاورد و در نهایت شیخ نمر را دستگیر کرد و در نهایت روز اول ژانویه سال 2016 میلادی او را اعدام کرد.

منبع: اسپوتنیک

کلید واژه های مطلب: عادل   الجبیر   مدعی   شد      «نمر»   یک   تروریست   بود   نه   یک   رهبر   مذهبی      shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.