حمله انتحاری در شمال کامرون ۲۵ کشته برجای گذاشت

حمله انتحاری در شمال کامرون ۲۵ کشته برجای گذاشت shia muslim                   
۲۵ نفر در حمله انتحاری در شمال کامرون کشته شدند. این حمله شدید‌ترین حمله در مقایسه با حملات اخیر افراد وابسته به بوکوحرام می‌باشد.

به گزارش مصاف، خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد که در پی حملات انتحاری در روستای «بودو» در شمال کامرون، ۲۵ تن کشته و شمار زیادی نیز مجروح شدند.

این حمله شدید‌ترین حمله در مقایسه با حملات اخیر افراد وابسته به بوکوحرام می‌باشد که در ورودی اصلی شهر و بازار اصلی آن رخ داده است.

بر اساس این گزارش، روستای بودو در گذشته نیز چندین مرتبه مورد تهاجم افراد وابسته به گروه تروریستی بوکوحرام قرار گرفته بود.

این روستا در اواخر ماه دسامبر ۲۰۱۵ نیز مورد حمله انتحاری تروریست‌های بوکو حرام قرار گرفت که بر اثر آن ۸ نفر از اهالی روستا کشته شدند.

در جریان درگیری‌ها میان بوکو حرام و حکومت نیجریه طی شش سال گذشته، هزاران نفر در شمال شرقی این کشور کشته شده‌اند.

بوکو حرام حملات خود را به همسایه‌های نیجریه نیز گسترش داده است. این گروه تروریستی از همپیمان داعش در آفریقاست و مقر اصلی آن در نیجریه می‌باشد. بوکوحرام در سال جاری به همسایگان نیجریه از جمله چاد، کامرون و نیجر حمله کرد.

کشورهای کامرون، نیجریه، نیجر، چاد و بنین با تشکیل ارتش هشت هزار و ۷۰۰ نفری خواهان مقابله با تروریست‌های بوکوحرام هستند.

بر اساس آمار موسسه اقتصاد و صلح مستقر در نیویورک، گروه بوکوحرام مستقر در نیجریه وابسته به داعش مرگبار‌ترین گروه تروریستی جهان به شمار می‌رود. گزارش شاخص تروریسم جهانی نیز حاکی است: قربانیان عملیات تروریستی بوکوحرام در سال ۲۰۱۴ با افزایش به میزان ۳۱۷ درصد، به ۶ هزار و ۶۴۴ مورد رسیده است. این در حالیست که شمار قربانیان گروه تروریستی داعش در این مدت ۶ هزار و ۷۳ تن بوده است.

بر اساس این گزارش که بر اساس آمار موسسه اقتصاد و صلح مستقر در نیویورک منتشر شده است، این ۲ گروه در مجموع مسئول ۵۱ درصد تلفات عملیات تروریستی در سراسر جهان به شمار می‌رود.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: حمله   انتحاری   در   شمال   کامرون   ۲۵   کشته   برجای   گذاشت   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.