سازمان ملل: عربستان در حمله به یمن قوانین بشری را نقض کرده است

سازمان ملل: عربستان در حمله به یمن قوانین بشری را نقض کرده است shia+muslim                   
کارشناسان سازمان ملل می‌گویند عربستان سعودی در چندین ماه حملات خود به یمن در موارد متعدد غیرنظامیان را هدف قرار داده و قوانین انسانی را نقض کرده است.

به گزارش مصاف، کارشناسان سازمان ملل با ارائه گزارشی، از شورای امنیت این سازمان خواسته‌اند تا درباره «گزارش‌های نقض قوانین انسانی بین المللی و قوانین حقوق بشر در یمن از سوی همه طرف‌ها بررسی و عاملان آن را شناسایی کند.»

این گزارش می‌افزاید جنگنده‌های عربستان سعودی 120 حمله هوایی به مناطقی که اسناد آن موجود است، از جمله اردوگاه‌های پناهندگان، مراسم‌های عروسی، اتوبوس‌ها، تاسیسات پزشکی، مناطق مسکونی، مساجد، بازارها، کارخانه‌ها، انبارهای مواد غذایی، مدارس و فرودگاه‌ها انجام داده‌اند.

این گزارش همچنین اقدام عربستان سعودی در محاصره یمن را که شامل «استفاده از قحطی و گرسنگی به عنوان روشی جنگی» می‌شود، محکوم کرده است.

عربستان سعودی از تاریخ ششم فروردین سال 1394 به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت، حملات هوایی به این کشور فقیر عربی را آغاز کرده است.

حملات عربستان سعودی به یمن تاکنون دستکم 8300 کشته و بیش از 16 هزار زخمی برجای گذاشته است؛ همچنین در حملات عربستان سعودی به یمن، زیر ساخت‌های این کشور به شدت هدف قرار گرفته و ویران شده است.

منبع: پرس تی وی

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.