کانادا تحریم‌های اقتصادی ایران را لغو می‌کند

کانادا تحریم‌های اقتصادی ایران را لغو می‌کند shia muslim                   
در پی تصمیم آمریکا و اتحادیه اروپا برای رفع تحریم‌های ایران، وزیر خارجه کانادا نیز گفت این کشور تحریم‌های اقتصادی خود علیه ایران را لغو می‌کند.

به گزارش مصاف، استفان دیون، وزیر خارجه کانادا، سه‌شنبه (۶ دی) در پاسخ به پرسشی در پارلمان این کشور گفت: «کانادا آن تحریم‌ها را لغو خواهد کرد.»
وی همچنین پس از نشست پارلمان به خبرنگاران گفت لغو این تحریم‌ها به شرکت‌های کانادایی اجازه می‌دهد تا مانند شرکت‌های اروپایی و آمریکایی برای حضور در بازار ایران شتاب کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر خارجه کانادا گفت: «اگر ایرباس می‌تواند [به ایران هواپیما بفروشد] چرا شرکت بمباردیر نتواند؟»
شرکت بمباردیر کانادا یکی از مهم‌ترین شرکت‌های هواپیماسازی دنیا است که هواپیماهای آن در مقایسه به تولیدات ایرباس اروپا و بوئینگ آمریکا ارزان‌تر است.

با این حال وزیر خارجه کانادا به زمان لغو تحریم‌ها اشاره نکرد و فقط گفت این تحریم‌ها به سرعت لغو می‌شوند.
جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا هم چندی پیش گفته بود امیدوار است روابط دیپلماتیک کانادا و ایران از سرگرفته شود زیرا ایران «گام های قابل توجهی» در روابط خود با کشورهای جهان برداشته است.

پس از آن که از ۲۶ دی توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ اجرا شد، آمریکا و اتحادیه اروپا لغو تحریم‌های هسته‌ای ایران را آغاز کردند.

کانادا از سال ۱۳۹۱ روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرد و یک سال بعد تحریم‌های اقتصادی خود علیه تهران را اعمال کرد.

وزیر خارجه کانادا همچنین در ارتباط با بازگشایی سفارت این کشور در تهران گفت هنوز زود است درباره این موضوع بحث شود.

منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: کانادا   تحریم‌های   اقتصادی   ایران   را   لغو   می‌کند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.