تمایل آنکارا برای عادی سازی روابط با اسراییل/دیدار«اردوغان» با یک هیئت صهیونیستی در کاخ ریاست جمهوری

تمایل آنکارا برای عادی سازی روابط با اسراییل/دیدار«اردوغان» با یک هیئت صهیونیستی در کاخ ریاست جمهوری shia muslim                   
هیئتی از سازمان‌های بزرگ یهودی آمریکا ، در آنکارا با رجب طیب اردوغان پشت درهای بسته در کاخ ریاست جمهوری ترکیه دیدار کرد.

به گزارش مصاف به نقل از اورشلیم پست،سازمان موسوم به کنفرانس روسای سازمان های یهودی آمریکا از طریق ایجاد هماهنگی میان سازمان های یهودیان در این کشور تلاش می کند تا نقش موثری در سیاست آمریکا ایفا کند. «ملکولم هونلاین»،معاون رییس اجرایی کنفرانس روسای جمهور سازمانهای یهودی آمریکا با رجب طیب اردوغان،رییس جمهوری ترکیه دیدار کرد.

این هیئت پس از دیدار با رئیس جمهور ترکیه با احمد داوداوغلو نخست وزیر این کشور نیز در کاخ چانکایا در آنکارا دیدار کرد.

بنیامین نتانیاهو،نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم علاقه مند به عادی سازی روابط با ترکیه است اما این یک خیابان دو طرفه است.

نتانیاهو در پاسخ به این پرسش که آیا هونلاین پیامی از اورشلیم آورده است؟ گفت:من بسیار خوشحال می شوم که بشنوم آنها چه چیزی به او گفته اند.

هونلاین در این نشست به 20 نفر دیگر از سران سازمان های یهودی آمریکا ملحق شد.

این نشست که پشت درهای بسته برگزار شد دو ما پس از آن بود که یک نشست سری دیگر در ژنو میان مقامات ترک و اسراییلی در دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی برگزار شد.

این نشست در بحبوحه بحث های مربوط به عادی سازی روابط آنکارا و تل آویو بود.

وب سایت روزنامه ملیت ترکیه اعلام کرد که نشست اردوغان با گروه های ذی نفوذ لابی های یهودی در آمریکا نشان دهنده تمایل آنکارا برای عادی سازی روابط با اسراییل است.


منبع: شبستان
 

کلید واژه های مطلب: تمایل   آنکارا   برای   عادی   سازی   روابط   با   اسراییل   دیدار«اردوغان»   با   یک   هیئت   صهیونیستی   در   کاخ   ریاست   جمهوری   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.