نیروهای ارتش یمن 6 سرباز عربستان را کشتند

نیروهای ارتش یمن 6 سرباز عربستان را کشتند shia muslim                   
نیروهای ارتش یمن در حملاتی تلافی‌جویانه با حمایت مبارزان کمیته‌های مردمی این کشور، شش سرباز عربستان را کشته‌اند.

به گزارش مصاف، پایگاه خبری المسیره یمن گزارش داد تک تیراندازهای یمن روز یکشنبه پنج سرباز عربستان را در منطقه میدی در استان حجه واقع در شمال غرب یمن در نزدیکی مرز استان جیزان عربستان کشتند.

این نیروها پیشتر در همین روز نیز یک سرباز دیگر عربستان را در استان نجران در جنوب این کشور کشتند. نیروهای یمنی همچنین در حمله‌ای موشکی از پایگاهی نظامی در این استان خودروهای زرهی عربستان را منهدم کردند.

بمباران مدارس یمن

جنگنده‌های عربستان نیز روز یکشنبه مناطق مختلف یمن را از جمله مدرسه‌ای در منطقه بعدان در استان أب واقع در غرب این کشور جنگزده بمباران و خسارات سنگینی به زیرساخت‌های منطقه وارد کردند.

عربستان همچنین در حمله هوایی به منطقه جند در استان تعز واقع در جنوب غرب یمن و منطقه هیدان در استان صعده در شمال این کشور دو غیر نظامی را کشت و دو تن دیگر را نیز زخمی کرد.

جنگنده‌های عربستان همچنین در دستکم 10 حمله هوایی به منطقه الطحیل در منطقه صرواح از استان مأرب در مرکز یمن هشت خانه، یک مسجد، تاسیسات پروژه آبی و یک مزرعه را ویران کردند.

اخیرا سازمان عفو بین الملل با استناد به مدارک و شواهدی اعلام کرد عربستان با استفاده از بمب‌های خوشه‌ای در بمباران یمن، کودکان این کشور را کشته است0

با گذشت حدود 10 ماه از آغاز حملات عربستان در یمن حدود 8300 شهروند این کشور از جمله بیش از 2230 کودک کشته و بیش از 16 هزار تن نیز زخمی شده‌اند.

منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: نیروهای   ارتش   یمن   6   سرباز   عربستان   را   کشتند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.