اسرائیل و امریکا رزمایش مشترک موشکی برگزار کردند

اسرائیل و امریکا رزمایش مشترک موشکی برگزار کردند shia muslim                   
اسرائیل و امریکا رزمایش مشترک موشکی دوسالانه خود را آغاز کرده‌اند.

به گزارش مصاف، روز یکشنبه رزمایش موشکی مشترکی آغاز شده است که «ژونیپر کبرا» نام دارد.

وزارت امور نظامی اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد این رزمایش علاوه بر آمادگی دو ارتش برای مقابله با تهدیدات موشکی، به این جهت طراحی شده است تا به نظامیان آموزش دهد بهتر و موثرتر با یکدیگر همکاری کنند.

بیش از هزار و 700 نظامی امریکایی، غیرنظامیان و پیمانکاران در این رزمایش شرکت می‌کنند. این رزمایش هشتمین مانور نظامی مشترک امریکا و اسرائیل  از سال 2001 است.

مارک لئوبن، فرمانده بخش رزمایش و ارزیابی‌ مقرهای فرماندهی امریکا در اروپا نیز گفت که این رزمایش نخستین تمرین اسرائیل و مقر فرماندهی نیروهای نظامی امریکا در اروپا در سال 2016 است.

وزارت امور نظامی اسرائیل دقیقا مشخص نکرده است که این رزمایش چه مواردی را در بر خواهد گرفت. اما ارتش هشدار داده است که «در جریان این مانور، فعالیت نظامی بیشتری ممکن است انجام شود.»

این بیانیه می‌افزاید رزمایش «ژونیپر کبرا»، فرصتی برای افزایش همکاری‌های بلندمدت بین نیروهای نظامی است.

این رزمایش آخرین بار در سال 2014 و با حضور هزاران سرباز در مدت زمان پنج روز برگزار شد. در این رزمایش شبیه سازی حملات موشکی نیز اجرا شد.

بنابر اعلام وزارت امور نظامی، قرار است «ژونیپر کبرا» مانوری بزرگتر از رزمایش‌های قبلی باشد، اما کماکان از رزمایشی که در سال  2012 میلادی برگزار شد، کوچک‌تر است. در رزمایش سال 2012، هزاران نیروی نظامی هر دوطرف شرکت داشتند.

لئوبن گفت: «حمایت از اسرائیل همواره بخش مهمی از سیاست امریکا در منطقه بوده است و این مانور در راستای تقویت چنین سیاست گذاری بوده و خواهد بود.»

خبر انجام این رزمایش در حالی مطرح شد که مقام‌های اسرائیلی از واشنگتن خواسته‌اند کمک نظامی سالانه به تل آویو را در دوره 2018 تا 2028 میلادی تا 60 درصد افزایش دهد که به طور میانگین حدود 5 میلیارد دلار در سال خواهد بود.

به موجب قرارداد کنونی، کمک نظامی سالانه به اسرائیل رقمی معادل بیش از 3 میلیارد دلار در سال است. این قرارداد در سال 2017 منقضی می‌شود.

امریکا همچنین مخارج دیگر پروژه‌های نظامی اسرائیل از جمله سامانه موشکی موسوم به «گنبد آهنین» را نیز تامین می‌کند.

بنا بر گزارشی که کنگره امریکا ارائه کرده است کمک‌های نظامی واشنگتن به اسرائیل از سال 1962 تا کنون به بیش از 124 میلیارد دلار رسیده است.

منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: اسرائیل   و   امریکا   رزمایش   مشترک   موشکی   برگزار   کردند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.