دونالد ترامپ: من بزرگ‌ترین دوست اسرائیل هستم

دونالد ترامپ: من بزرگ‌ترین دوست اسرائیل هستم shia+muslim                   
اصلیترین کاندیدای جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با ادعای تلاش برای به سرانجام رساندن طرح سازش، از دوستی با تل آویو و تمایل برای انتقال سفارت آمریکا به شهر بیت المقدس سخن گفت.

به گزارش مصاف، «دونالد ترامپ» که در حال حاضر پیشتاز رقابت‌های درون حزبی جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا است، در مصاحبه با روزنامه عبری زبان «هایوم» که از طرفداران «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی است، خود را بزرگ‌ترین دوست تل آویو خواند.

وی همچنین تاکید کرد که روابطش با این رژیم غاصب مستحکمتر از دیگر نامزدهای شرکت کننده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود.

ترامپ در ادامه صحبت‌های خود مدعی شد: چنانچه رئیس جمهور آمریکا شوم سفارت این کشور را از تل آویو به بیت المقدس انتقال خواهم داد.

وی همچنین در بخشی از سخنانش خود را مشتاق تلاش برای حصول توافق سازش نشان داده و گفت: می‌خواهم یک چیز را مشخص کنم. من خواهان تحقق توافق بین فلسطین و رژیم اسرائیل هستم. تا آنجایی که می‌دانم صهیونیست‌ها هم مایل به حصول این توافق هستند. البته نمی‌گویم که در رسیدن به این هدف موفق می‌شوم اما سعی خود را در این زمینه به خرج می‌دهم.

ترامپ در ادامه مدعی شد: البته برای اینکه این توافق حاصل شود، فلسطینی‌ها هم باید اشتیاق خود را نشان بدهند. راستش را بخواهید حصول توافق آن هم وقتی که طرف مخالف واقعا خواستار مذاکره با شما نیست، کمی مشکل است.

سخنان ترامپ در خصوص توافق سازش در حالی ایراد شد که وی پیش‌تر نظر خود را درباره این طرح خنثی اعلام کرده بود.

منبع: ابنا

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.