ادعای جدید اسراییل علیه نیروهای سوریه

ادعای جدید اسراییل علیه نیروهای سوریه shia muslim                   
اسراییل نیروهای سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی متهم کرد

به گزارش مصاف، رژیم صهیونیستی اسراییل ادعا می کند که نیروهای دولتی سوریه با وجود برقراری آتش بس در این کشور از سلاح شیمیایی استفاده کرده اند. موشه یالون وزیر دفاع رژیم صهیونیستی دیروز سه شنبه و در جریان یک کنفرانس در نزدیکی تل آویو این ادعا را مطرح کرد. البته یالون نه تنها هیچ مدرک و سندی برای اثبات این ادعای خود ارایه نداد بلکه از بیان جزییات در این مورد خودداری کرده و تنها به یک کلی گویی بسنده کرد.

از سوی دیگر دولت و اپوزیسیون و نیروهای شورشی سوریه همواره هر گونه استفاده از سلاح شیمیایی در خلال جنگ داخلی این کشور را تکذیب کرده اند. البته کارشناسان سازمان ملل در سال ۲۰۱۴ استفاده از گاز خردل در جریان این جنگ را تایید کرده بودند اما هنوز مشخص نیست که این سلاح توسط کدام طرف جنگ مورد استفاده قرار گرفته است.

از روز شنبه در سوریه یک آتش بس برقرار است که در مورد پایداری و یا عدم پایداری آن تردیدهای زیادی وجود دارد. بشار اسد رییس جمهور سوریه در مصاحبه ای با شبکه ARD گفت که نسبت به توافقات انجام گرفته متعهد است. کارشناسان بین المللی عقیده دارند که این آتس بس کمترین سودی که دارد کاهش شمار نبردها در سوریه خواهد بود.

منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: ادعای   جدید   اسراییل   علیه   نیروهای   سوریه   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.