قدردانی گروه‌های یمنی از مواضع اخیر سیدحسن نصرالله

قدردانی گروه‌های یمنی از مواضع اخیر سیدحسن نصرالله shia muslim                   
گروه‌های مختلف اسلامی یمن با صدور بیانیه‌های متعددی از مواضع اخیر دبیرکل حزب‌الله لبنان در حمایت از ملت مظلوم یمن تشکر و قدردانی کردند.

 به گزارش مصاف، گروه‌های متعدد یمنی با صدور بیانیه‌هایی از مواضع اخیر سید حسن نصرالله دبیر کل حزب ‌الله لبنان در قبال بحران این کشور قدردانی کردند.

شورای اسلامی زیدی یمن با صدور بیانیه‌ای دبیر کل حزب ‌الله لبنان را "سید سخنان حق در دنیا" خواند و خطاب به وی نوشت: تو ثابت کردی که تنها کسی هستی که به اسلام و امت مسلمان اهمیت می‌دهی.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ای سید جهاد، شما اسلام اموی و امتداد سعودی ــ وهابی آن را رسوا کردید و برای کسانی که گوش شنوا داشته باشند، جنایت‌ها و کینه آنها بر ضد پیامبر امت و دین خاتم وی را نشان دادید، ما در یمن انسان‌‌ها و گروه‌‌هایی هستیم که افتخار می‌کنیم که شما ما را درک می‌کنید و مصیبت‌هایی را که ما از این تجاوز وحشیانه با آن مواجه هستیم متوجه می‌شوید، تجاوزی که هیچ انسان و حیوان و درخت و سنگی از آن در امان نیست، تجاوزی که با اقداماتی شبیه نازیسم به‌صورت عمدی به‌دنبال از بین ‌بردن نسل و زیرساخت‌های یمن برآمده و هیچ هدفی جز بازگرداندن ملت یمن به اطاعت و بندگی عربستان ندارد.

شورای اسلامی شافعی یمن در شهر تعز نیز با صدور بیانیه‌ای ضمن قدردانی از مواضع شجاعانه دبیر کل حزب ‌الله در رد تجاوز سعودی‌ ــ آمریکایی علیه ملت یمن و کشتن زنان و کودکان بی‌گناه و تخریب زیرساخت‌های این کشور تأکید کرد این سخنان وجدان‌های زیادی را در دنیا بیدار کرد و واقعیت توطئه زشت و کینه و خصومت آل سعود و وابستگان آنها را فاش نمود.

شورای اسلامی صوفی نیز در بیانیه‌‌ای ضمن قدرشناسی نسبت به مواضع بلند دبیر کل حزب‌ الله و دفاع از ملت یمن تصریح کرد: ملت بزرگ یمن تا پایان عمر محبت و قدرشناسی خود را از این مواضع خواهد داشت و ما از خدا می‌خواهیم که شما را به‌عنوان نمادی از عزت و کرامت مسلمانان حفظ کند.

انجمن علمای دین نیز در تلگرافی با اشاره به سخنرانی دبیرکل حزب الله در حمایت از ملت یمن در مراسم حمایت از آنها در برابر سلطان ظالم نوشت که مردان خدا این‌چنین هستند.

این بیانیه تصریح کرد: شما با مواضع خود شوکت متکبران را شکستید و بینی آنها را به خاک مالیدید و با اظهارات خود چهره زشت آنها را روشن کرده و دروغ بودن ادعاهای‌شان را نشان دادید. تنها کاری که از دست ما برمی‌آید این است که از شما تشکر کنیم و برای شما پیروزی و رستگاری در دنیا و آخرت از خداوند مسئلت کنیم.

منبع: تسنیم

کلید واژه های مطلب: قدردانی   گروه‌های   یمنی   از   مواضع   اخیر   سیدحسن   نصرالله   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.