نیروهای امنیتی عراق چهار روستا را در جزیره غرب سامرا آزاد کردند

نیروهای امنیتی عراق چهار روستا را در جزیره غرب سامرا آزاد کردند shia muslim                   
با ادامه عملیات گسترده نیروهای امنیتی عراق، چهار روستا در جزیره غرب سامرا آزاد شدند.

به گزارش مصاف، هزاران نیروی امنیتی عراق از روز سه شنبه (11 اسفند) به منظور آزادسازی مناطق شمال بغداد و غرب سامرا از تصرف گروه تروریستی داعش، عملیات گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند.

به گزارش سایت سما بغداد، در عملیات نیروهای امنیتی عراق، روستاهای جوزه، سموم، لوفه و البوشمان در منطقه حدیثه آزاد شده اند.

این گزارش همچنین از آزادسازی راه ارتباطی میان بیجی و حدیثه و ایستگاه قطار غرب منطقه صینیه حکایت دارد.

نیروی هوایی ارتش عراق سه خودروی گروه تروریستی داعش را در غرب جزیره سامراء منهدم کرد.

به گفته عماد الزهیری، فرمانده عملیات صلاح الدین، در حمله هوایی ارتش دو خودروی داعش در منطقه البوجروب در جزیره سامراء منهدم شدند.

در این گزارش آمده است، نیروهای داوطلب مردمی 30 تله انفجاری را در منطقه الدیوم در غرب سامرا خنثی کردند.
داعش ژوئن 2014 در حملات گسترده، بخش‌های شمالی و غربی بغداد را هدف قرار داد. این در حالی است که نیروهای عراق با پشتیبانی هوایی موفق شده‌اند بخش‌های قابل توجهی از این مناطق را از تصرف این گروه تروریستی آزاد کنند.

نظامیان عراق در حال حاضر بر آزادسازی مناطق شمالی این کشور تمرکز دارند چرا که داعش از این مسیر تجهیزات و نیروهای خود را تامین می‌کند.

مناطق غربی بغداد نیز در هفته‌های اخیر صحنه حمله‌های متعدد گروه‌های تروریستی بوده که به خسارات سنگین در این منطقه منجر شده است.

منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: نیروهای   امنیتی   عراق   چهار   روستا   را   در   جزیره   غرب   سامرا   آزاد   کردند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.