استرالیا: اسراییل ما را تحقیر کرد؛ بجای پرچم اسراییل پرچم‌های ایران در استرالیا به اهتزاز در خواهد آمد

استرالیا: اسراییل ما را تحقیر کرد؛ بجای پرچم اسراییل پرچم‌های ایران در استرالیا به اهتزاز در خواهد آمد shia muslim                   
لغو سفر رییس جمهور رژیم اسراییل به استرالیا باعث واکنش تند مسئولان استرالیا شده است.

به گزارش مصاف به نقل از هاآرتص، یک ماه پیش با گفتگوی مقامات استرالیا و اسراییل مقرر شد «روون ریولین» رییس جمهور اسراییل روز ۱۷ مارس به این کشور سفر کند. به همین خاطر فرماندار کل استرالیا که همتای او محسوب می شود یک سفر برنامه ریزی شده به خارج از کشور را لغو کرد. این سفر قرار بود اولین سفر یک مقام ارشد اسراییلی به استرالیا طی ۱۱ سال گذشته باشد. مجموعه ای از نشست ها و مراسم ها در سه شهر استرالیا برای این سفر برنامه ریزی شده بود.

با این حال رییس جمهور اسراییل دعوت دیگری نیز از سوی «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه برای سفر به این کشور در همان تاریخ دریافت کرد. مشخص بود که اهمیت دیپلماتیک روسیه برای اسراییل بسی بیشتر از استرالیا است. بنابراین پس از مشورت های مختلف او اعلام کرد سفر به استرالیا لغو شده است و در تاریخ مذکور به مسکو سفر خواهد کرد.

این مسئله خشم و ناراحتی فراوانی در استرالیا بر انگیخته است. یک منبع رسمی از دولت استرالیا به هاآرتص گفته است: «ما حیرت زده شدیم. هیچ نمی فهمیدیم که چرا سفر به روسیه را نمی توانند چند روز عقب بیاندازند. هیچ نفهمیدیم چرا ما که بهترین دوستان اسراییل هستیم شایسته این تحقیر در ملأ عام بودیم. آن هم بخاطر روسها که واقعا دوست اسراییل نیستند. این اسراییل بود که پیشنهاد و درخواست این سفر را مطرح کرد، ما هم هر کاری از دستمان بر آمد انجام دادیم تا این سفر را با سرعتی بی سابقه سازماندهی کنیم.»

روز سه شنبه دفتر رییس جمهور اسراییل با دفتر «پیتر کاسگرو» فرماندار کل استرالیا تماس گرفت تا عذرخواهی کند، اما او تماسش را پاسخ نداد.

اما در این جنجال پای ایران هم به میان آمد. «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران قرار است به استرالیا سفر کند. این اولین سفر یک مقام ارشد ایرانی طی ۱۵ سال گذشته است. تاریخ اصلی سفر مصادف با سفر رییس جمهور اسراییل شده بود که مقامات استرالیا تصمیم گرفتند سفر ظریف را به تعویق بیاندازند.

اما با رخداد اخیر، استرالیا اعلام کرده است سفر وزیر امور خارجه ایران در تاریخ اولیه خود انجام خواهد شد. منبع استرالیایی به هاآرتص گفته است: «ظریف یک سفر رسمی به استرالیا خواهد داشت. دو هفته دیگر، به جای پرچم اسراییل پرچم های ایران بر فراز پایتخت استرالیا به اهتزاز در خواهد آمد.»

منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: استرالیا      اسراییل   ما   را   تحقیر   کرد؛   بجای   پرچم   اسراییل   پرچم‌های   ایران   در   استرالیا   به   اهتزاز   در   خواهد   آمد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.