اعطای نشان بی‌آبرویی به ولیعهد سعودی

اعطای نشان بی‌آبرویی به ولیعهد سعودی shia muslim                   
پس از آنکه رئیس جمهوری فرانسه به ولیعهد عربستان سعودی نشان افتخار "لژیون دونور" را اعطا کرد، شماری از شخصیت‌های سیاسی فرانسه این اقدام را به باد انتقاد گرفتند.

به گزارش مصاف، اعطای بالا‌ترین نشان فرانسه به ولیعهد عربستان موجی از اعتراض‌ها را در این کشور به دنبال داشت.

پس از آنکه «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه به «محمد بن نایف» ولیعهد عربستان سعودی نشان افتخار "لژیون دونور" را اعطا کرد، شماری از شخصیت‌های سیاسی فرانسه این اقدام را به باد انتقاد گرفتند.

«فلوریان فیلیپو» معاون رهبر جبهه ملی به همراه «ژیلبر کولار» و «روبر منار» نشان افتخار اعطایی به بن نایف را نشان بی‌آبرویی بر شمردند.

اما این انتقادات به جناح‌های دست راستی محدود نمی‌شود.

«ژرار بات» نماینده سوسیالیست پارلمان با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد نباید مصلحت‌های سیاسی و اقتصادی، اخلاق را زیر سؤال ببرد.

«رافائل گلوکسمان» محقق فرانسوی نیز اعطای نشان افتخار به بن نایف را اهدای جایزه به وهابیت و زن ستیزی توصیف کرد.

محمد بن نایف سفر خود را روز پنج شنبه به فرانسه انجام داد و طی آن با مقام‌های مختلف فرانسوی دیدار کرد. بر اساس بیانیه‌ای که دفتر ولیعهد عربستان منتشر کرده، مشورت و هماهنگی برای مشارکت استراتژیک در پرونده‌های مشترک مطابق با مصالح یکدیگر از اهداف این سفر عنوان شده است.

در همین رابطه وبسایت خبری لبنانی جدید گزارش داد که گفته می‌شود در این سفر ولیعهد عربستان از طرف فرانسوی خواسته است که با توجه به نزدیکی‌ای که در روابط فرانسه با ایران با وجود آمده بر سر نفوذ روزافزون ایران در خاورمیانه و لزوم کاستن از نگرانی‌های عربستان در این رابطه مذاکراتی با طرف ایرانی انجام دهد و از آن بخواهد که به نگرانی‌های اعراب در این زمینه توجه بیشتری داشته باشد.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: اعطای   نشان   بی‌آبرویی   به   ولیعهد   سعودی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.