اسرائیلی‌ها «دونالد ترامپ» را به «هیلاری کلینتون» ترجیح می‌دهند

اسرائیلی‌ها «دونالد ترامپ» را به «هیلاری کلینتون» ترجیح می‌دهند shia muslim                   
نتایج یک نظرسنجی در اراضی اشغالی نشان می‌دهد، 61 درصد اسرائیلی‌ها معتقدند «دونالد ترامپ» کاندیدای پیشتاز جمهوریخواهان آمریکا اگر رئیس‌جمهور شود، رفتار بسیار دوستانه‌ای با رژیم صهیونیستی خواهد داشت.

به گزارش مصاف، نتایج نظرسنجی «موسسه دموکراسی اسرائیل» نشان می‌دهد، «دونالد ترامپ» کاندیدای پیشتاز جمهوریخواهان آمریکا، برخلاف آمریکایی‌ها، در میان اسرائیلی‌ها ترس و وحشت کمتری ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری «تایمز اسرائیل»، بر اساس این نظرسنجی، 61 درصد اسرائیلی‌ها بر این باورند ترامپ با اسرائیل «بسیار دوستانه» رفتار خواهد کرد.

طبق این نظرسنجی، 34 درصد اسرائیلی‌ها بر این باورند یک رئیس‌جمهور جمهوریخواه بیش از یک رئیس‌جمهور دموکرات حامی اسرائیل خواهد بود و تنها 28 درصد یک رئیس‌جمهور دموکرات را به یک رئیس‌جمهور جمهوریخواه ترجیح می‌دهند.

با این حال، اسرائیلی‌ها در میان کاندیداهای دموکرات، «هیلاری کلینتون» را به «برنی سندرز» یهودی ترجیح می‌دهند. در واقع، 40.5 درصد اسرائیلی‌ها معتقدند کلینتون بیش از سندرز حامی اسرائیل خواهد بود و تنها 16.5 درصد از اسرائیلی‌ها «سندرز» را حامی اسرائیل تلقی می‌کنند.

منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: اسرائیلی‌ها   «دونالد   ترامپ»   را   به   «هیلاری   کلینتون»   ترجیح   می‌دهند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.