حضور پرشور زائران ایرانی کربلا در عزاداری حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها)

حضور پرشور زائران ایرانی کربلا در عزاداری حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) shia muslim                   
دسته عزاداری موکب امام رضا(ع) همزمان با شب شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرا (س) و با حضور باشکوه و پرشور زائران ایرانی حاضر در کربلای معلا در بین‌الحرمین برگزار شد.

به گزارش مصاف، مراسم عزاداری شب شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها)، با راه‌اندازی دسته عزاداران زائران ایرانی و با حضور هزاران نفر از عاشقان و ارداتمندان آن حضرت به ویژه زائران ایرانی در کربلا برگزار شد.

در این مراسم که به همت نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری و با همکاری و هماهنگی عتبه مقدسه حسینی و عباسی(ع) برگزار شد، زائران ایرانی و سایر کشور‌ها حضور داشتند و شب اول این مراسم با شکوه و عظمت خاصی در صحن بزرگ حرم امام حسین(ع) با عرض تسلیت به آن حضرت در سوگ شهادت مادر بزرگوارشان به پایان رسید.

شب گذشته کربلا حال و هوای دیگری داشت، خیل عظیم عاشقان خاندان عصمت و طهارت(ع) از نقاط مختلف دنیا خود را به بین‌الحرمین رسانده بودند تا در شب شهادت سرور زنان دو عالم،‌ام ابیها، مادر امامت و همسر ولایت در سرزمین ایثار و فداکاری حضور داشته باشند و در این شب عزیز لفظ مبارک «یا زهرا» را همنوا و هم صدا با یتیمان علی بن ابیطالب(ع) زمزمه کنند و در سوگ مادر اربابشان در بین الحرمین اشک بریزند و به محضر سیدالشهدا تسلیت عرض کنند.

دیشب همه چیز آماده برگزاری مراسم عزاداری شب شهادت حضرت زهرای مرضیه(س) بود و نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری با همکاری سایر مجموعه‌های مرتبط با امور زائران ایرانی در عتبات به ویژه همکاری ستاد عتبات دانشگاهیان بستر را برای برپایی دسته عزاداری زائران ایرانی در کربلا فراهم کرده بود تا این مراسم با نظم و شکوه خاصی برگزار شود که این اتفاق هم رخ داد و شیعیان امیرمومنان علی(ع) در کربلا و بین الحرمین فرزندانش گردهم آمدند و یک دسته عزاداری و مراسم باشکوه و منظمی را برگزار کردند.

این مراسم بعد از نماز مغرب و عشاء با هماهنگی عتبه عباسی در حرم علمدار کربلا حضرت عباس(ع) آغاز شد به طوریکه فضای داخل حرم آن حضرت مملو از جمعیت بود و جمع زیادی از زائران در بیرون منتظر خروج دسته عزاداری بودند تا به آن ملحق شوند. زائران با هماهنگی مداح بعثه سینه زنی را از داخل حرم حضرت عباس شروع کردند و پس از آن صف‌های دسته عزاداری در بین الحرمین شکل گرفت و شرکت کنندگان مسیر حرم حضرت عباس تا حرم سیدالشهدا(ع) را به سینه زنی پرداختند و با هماهنگی عتبه حسینی وارد صحن مطهر حرم آن حضرت شدند و برای دقایقی در باب قبله صحن عتبه حسینی به سینه زنی و عزاداری پرداختند.

پایان بخش این مراسم باشکوه که با حضور تمام اقشار مختلف زائران از زن و مرد و پیر و جوان برگزار شد عرض تسلیت به ساحت مقدس امام زمان (عج) و دعای تعجیل در فرج آن حضرت و همچنین نابودی دشمنان اسلام و مسلمین بود.

این مراسم به مدت دوشب نیز یعنی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۲ و ۲۳ اسفند) پس از نماز مغرب و عشاء در بین الحرمین و حرم سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین برگزار خواهد شد.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: حضور   پرشور   زائران   ایرانی   کربلا   در   عزاداری   حضرت   زهرا(سلام‌الله‌علیها)   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.