تظاهرات علیه سیاست‌های دولت بریتانیا در بخش مسکن

تظاهرات علیه سیاست‌های دولت بریتانیا در بخش مسکن shia muslim                   
هزاران تن از مردم بریتانیا روز یکشنبه در لندن علیه سیاست‌های دولت محافظه کار این کشور در بخش مسکن دست به تظاهرات زدند.

به گزارش مصاف، هزاران تن از مردم بریتانیا روز یکشنبه در لندن علیه سیاست های دولت محافظه کار این کشور در بخش مسکن دست به تظاهرات زدند. تظاهرکنندگان که بنرهایی با این نوشته ها “شما بی رحم هستید و ما بی خانمان هستیم” و یا “من خانه ام را عوض نمی کنم” در دست داشتند به سوی پارلمان بریتانیا در قلب پایتخت این کشور راهپیمایی و در همین محل تجمع خود را برگزار کردند.”دیانا آبوت” نماینده مجلس عوام و عضو حزب کارگر که سخنران این گردهمایی بود در سخنان خود به این مساله اشاره کرد :” محافظه کاران نه تنها افراد طبقه از نظر اجتماعی ضعیف را بلکه مردم طبقه متوسط را نیز از مرکز لندن بیرون کردند”.

بر اساس قانون جدیدی که دولت بریتانیا تصویب کرده است آن دسته از آپارتمان های شهری که صاحبان آنها از درآمدی بالاتر از مبالغ مشخص شده در سال برخوردارند، باید به قیمت مصوب به افراد و نهادهای غیر دولتی اجاره داده شوند. افزون بر آن طبق این قانون جدید ، اجاره نامه ها بر خلاف گذشته از نظر زمانی نامحدود نخواهد بود و تنها برای مدت معینی اعتبار خواهد داشت.

در یک سال گذشته اجاره بها در لندن نزدیک به چهارده درصد افزایش یافته است و به همین دلیل شماری از مردم بی خانمان شده اند. قیمت متوسط یک باب خانه در مرکز لندن در ماه ژانویه معادل ۶۸۴ هزار یورو بود.

منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: تظاهرات   علیه   سیاست‌های   دولت   بریتانیا   در   بخش   مسکن   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.