ابراز نگرانی اوباما از وضعیت آزادی رسانه‌ها در ترکیه

ابراز نگرانی اوباما از وضعیت آزادی رسانه‌ها در ترکیه shia muslim                   
باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا یک روز پس از دیدار با رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه از وضعیت آزادی رسانه‌ها در این کشور ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش مصاف، اوباما گفت که در دیدار با آقای اردوغان بر باور خود در مورد حاکمیت قانون و آزادی رسانه و مذهب تاکید کرده است.

اوباما گفته است “این که من نگران برخی روندها در ترکیه هستم، امر پوشیده‌ای نیست.”

رییس‌جمهوری آمریکا گفته است “به نظرم رویکردی که آنها (در ترکیه) در برابر رسانه‌ها در پیش گرفته‌اند، می‌تواند ترکیه را “در مسیر بسیار نگران‌ کننده‌ ای” پیش ببرد.

اوباما گفته است که این نظرات خود را مستقیما با اردوغان در میان گذاشته است.

رییس‌جمهوری آمریکا گفته است که همکاری ترکیه با کشورش بر سر شماری از مسایل بین‌المللی، به رغم اختلاف‌نظرها میان دو کشور، حیاتی و ضروری بوده است.

رییس‌جمهوری آمریکا و رییس‌جمهوری ترکیه روز پنجشنبه در کاخ سفید دیدار کردند. اردوغان برای شرکت در نشست امنیت هسته‌ای به واشنگتن سفر کرده بود.

دو کشور در مورد نحوه برخورد با جنگ داخلی سوریه دچار اختلاف ‌نظرهای جدی هستند و اردوغان بارها از سیاست دولت آمریکا در سوریه انتقاد کرده است.

رییس‌جمهوری ترکیه همچنین از آنچه حمایت آمریکا از کردهای سوریه خوانده، ابراز خشم کرده است.

حمایت آمریکا از نیروهای کرد در شمال سوریه باعث نگرانی ترکیه شده است. “یگان‌های مدافع خلق” (ی‌پ‌گ) که در سوریه می‌جنگد رابطه نزدیکی با حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) دارد که ترکیه آن را یک گروه تروریستی می‌داند.

آمریکا از کردهای سوریه به عنوان یکی از نیروهای عمده در برابر گروه داعش یاد می‌کند.

منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: ابراز   نگرانی   اوباما   از   وضعیت   آزادی   رسانه‌ها   در   ترکیه   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.