نظرسنجی: 43 درصد جوانان انگلیسی خواستار خروج از اتحادیه اروپا هستند

نظرسنجی: 43 درصد جوانان انگلیسی خواستار خروج از اتحادیه اروپا هستند shia muslim                   
نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که جوانان می‌توانند نقش تعیین کننده ای در ماندن یا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ایفا کنند و 43 درصد از آنها طرفدار کمپین موسوم به «بریگزیت» (خروج از اتحادیه اروپا) هستند.

به گزارش مصاف، نشریه آبزرور انگلیس این نظرسنجی را که نتایج آن امروز (یکشنبه) اعلام شد، به صورت آنلاین انجام داده و اعلام کرد 39 درصد از شرکت کنندگان خواستار ماندن انگلیس در این اتحادیه هستند.

بر اساس این نظرسنجی که بین روزهای پنجشنبه و جمعه انجام شد، حدود 18 درصد از میان هزار و 966 بزرگسالی که در این نظرسنجی شرکت داشتند، اعلام کردند که هنوز در این زمینه تصمیم گیری نکرده اند و یک درصد از ابراز نظر خودداری کردند.

این نظرسنجی نشان داد که 53 درصد از افراد بین 18 تا 34 سال خواهان ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا هستند و فقط 29 درصد از این افراد موافق خروج از اتحادیه اروپا می باشند.

38 درصد از شرکت کنندگانی که بین 35 تا 54 سال سن داشتند، خواهان ادامه ماندن انگلیس و 42 درصد خواستار ترک اتحادیه اروپا از سوی این کشور هستند.

در بین افراد بالای 55 سال، 30 درصد با ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه موافقند و 54 درصد از خروج از اتحادیه اروپا حمایت می کنند.

در آستانه همه پرسی که قرار است 23 ژوئن (3 تیر) برگزار شود، تغییرات چشمگیری در نتایج نظرسنجی ها مشاهده شده است.

نظرسنجی هایی که به صورت تلفنی انجام شده است، نشان می دهد که حمایت از کمپین ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا بیشتر است اما نتایج نظرسنجی های آنلاین حکایت از آن دارد که آرای حمایت از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا با ادامه عضویت آن، نزدیک به هم است.

به نوشته آبزرور، مشارکت رای دهندگان جوان می تواند نقشی اساسی در تعیین مسیر نهایی همه پرسی داشته باشد.

این روزنامه افزود: کارشناسان دولتی مسائل راهبردی و ناظران نظرسنجی ها به صورت غیرعلنی تایید می کنند که مشکل اصلی حامیان ماندن انگلیس این است که حمایت از ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا مورد حمایت قوی جوانان قرار دارد اما این گروه بعید است که در همه پرسی شرکت کند.

منبع: ایرنا

کلید واژه های مطلب: نظرسنجی      43   درصد   جوانان   انگلیسی   خواستار   خروج   از   اتحادیه   اروپا   هستند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.