اخراج پناهجویان از یونان

اخراج پناهجویان از یونان shia muslim                   
در چارچوب توافق جنجال برانگیز اتحادیه اروپا و ترکیه مبنی بر توقف روند ورود پناهجویان به اروپا، صبح امروز نخستین کشتی حامل آوارگان از یونان به ترکیه عازم یونان شد.

به گزارش مصاف، نخستین کشتی ترکیه‌ای حامل دهها آواره صبح دوشنبه بندر میتیلن جزیره لسبوس یونان را به مقصد ترکیه ترک کرد.

بازگرداندن این آوارگان در چارچوب توافق جنجال برانگیز اتحادیه اروپا و ترکیه صورت می گیرد.

پس از کشتی کوچک لسووس کشتی نزلی ژاله حامل چند صد آواره دیگر، عازم ترکیه خواهد شد.

چند دستگاه اتوبوس از بامداد امروز برای انتقال پناهجویانی که پیش‌تر برای اقامت در اروپا خود را به یونان رسانده بودند، به بندر لسبوس آورده شدند تا توسط دو فروند کشتی ترکیه‌ای و بر اساس توافق حاصله بین اتحادیه اروپا و ترکیه به کشوری که از آن آمده‌اند، بازگردانده شوند.

بازگردانده شدن پناهجویانی که از کشورهای مبدا خود همچون سوریه گریخته‌اند، مایه نگرانی سازمان‌های حقوق بشری نظیر عفو بین الملل است.

«اندرو گاردنر» پژوهشگر سازمان عفو بین الملل در مورد بازگردانده شدن پناهجویانی که بیشتر آن‌ها از منطقه خاورمیانه از مسیر ترکیه به یونان آمده‌اند، گفت: بازگرداندن به اجبار افراد به کشور مبداشان از سوی اتحادیه اروپا مایه نگرانی ما است.

بنابراین گزارش پناهجویانی که از ۲۰ ماه مارس به این سو بطور غیرقانونی از طریق ترکیه برای ورود به اروپا وارد یونان می‌شوند، شامل توافق بعمل آمده بین ترکیه و اتحادیه اروپا خواهند شد.

براساس توافق اتحادیه اروپا و ترکیه، آنکارا باید روند ورود پناهجویان به اروپا را متوقف کند و همه آوارگانی که یونان آن‌ها را واجد شرایط کسب پناهندگی نمی‌داند، بپذیرد.

منبع: ابنا


کلید واژه های مطلب: اخراج   پناهجویان   از   یونان   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.