بن‌سلمان ازپایان قریب الوقوع تجاوز به یمن می‌گوید

بن‌سلمان ازپایان قریب الوقوع تجاوز به یمن می‌گوید shia muslim                   
وزیر دفاع عربستان سعودی از پایان قریب الوقوع تجاوز به یمن و احتمال دستیابی به راه حل در این خصوص سخن گفت.

به گزارش مصاف، محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان، تجاوز به یمن را جنگ میان "طرف های درگیر" تصور کرد و گفت: طرف های درگیر در این جنگ که بیش از یک سال است ادامه دارد، به دستیابی به راه حل نزدیک شده اند و به این ترتیب، چشمداشت عربستان در چارچوب سیاست خارجی جدید، رو به تحقق می رود.

وزیر دفاع و جانشین ولیعهد عربستان در بخش دوم گفتگوی خود با خبرگزاری بلومبرگ که روز یکشنبه منتشر شد، گفت: پیشرفت بزرگی در مذاکرات حاصل شد و با توجه به آنکه در حال حاضر هیاتی در ریاض حضور دارد، تماسهای خوبی با حوثی ها (انصارالله) برقرار کردیم".

به نوشته الشرق الاوسط، وی افزود: ما در حال اعمال فشار برای عملی کردن و واقعیت بخشیدن به این فرصت هستیم؛ اما درصورتی که اوضاع به شکست بینجامد، ما آمادگی کامل داریم".

فرزند شاه سعودی: آمریکا بهترین کشور دنیاست

جانشین ولیعهد عربستان در گفتگوی 5 ساعته با خبرگزاری بلومبرگ در هفته گذشته، شراکت عربستان با آمریکا را "گسترده" توصیف کرد و گفت: نفت بخش کوچک آن را تشکیل می دهد.

وی از اظهارنظر درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خودداری کرد و افزود: "ما در انتخابات هیچ کشور دیگری دخالت نمی کنیم".

بن سلمان توضیح داد که "آمریکا کلانتر جهان است و نه فقط خاورمیانه. آمریکا بهترین کشور دنیاست و ما خود را هم پیمان اصلی آمریکا در خاورمیانه می دانیم و آمریکا را متحد خود می بینیم".

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: بن‌سلمان   ازپایان   قریب   الوقوع   تجاوز   به   یمن   می‌گوید   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.