۸۰۰ تروریست عضو بوکوحرام دستگیر شدند

۸۰۰ تروریست عضو بوکوحرام دستگیر شدند shia muslim                   
مقامات وزارت دفاع نیجریه از دستگیری حدود ۸۰۰ تروریست عضو بوکوحرام در طول ۳ هفته گذشته خبر داد.

به گزارش مصاف، یکی از مقامات بلند پایه وزرات دفاع نیجریه روزگذشته در نشستی خبری دستگیری ۸۰۰ عضو گروه تروریستی تکفیری بوکوحرام در طول سه هفته اخیر را تایید کرد.

«رابع ابوبکر» همچنین تصریح کرد که در طول یک ماه گذشته، ۱۱ هزار و ۵۹۵ تن از کسانی که پیش از این در این گروه تروریستی فعالیت داشتند، در مناطق شمال شرقی این کشور، پس از دستگیری، آزاد شده اند.

وی در حالی این ادعا را مطرح کرد که ساعاتی پیش از آن، برخی از مقامات امنیتی-دفاعی این کشور از تعبیه کمپ های جدیدی برای عناصر دستگیر شده بوکوحرام خبر داده بودند.

به گفته این مقامات امنیتی - دفاعی نیجریه، این کمپ ها به شدت محافظت شده هستند و در مکان های امنی ساخته شده اند تا عناصر دستگیر شده بوکوحرام و دیگر گروه های تروریستی در آنها و به دور از جامعه تحت نظارت قرار گیرند.

قرار است در این کمپ ها، تروریست ها آموزش های لازم را ببینند و توانایی بازگشت به میان افراد جامعه بدون ایجاد هیچگونه تهدید و خطری، را پیدا کنند.

گروه تروریستی بوکوحرام از ابتدای فعالیت خود در نیجریه، نیجر و، چاد و مالی، جنایات بی شماری از خود بر جای گذاشته است، تا آنجا که برخی منابع آماری، تعداد کشت شدگان توسط این گروه تروریستی را بسیار بیش از کشته شدگان توسط گروه تروریستی داعش عنوان کرده اند.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: ۸۰۰   تروریست   عضو   بوکوحرام   دستگیر   شدند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.