هلاکت ۴۰ مزدور رژیم سعودی در مأرب

هلاکت ۴۰ مزدور رژیم سعودی در مأرب shia muslim                   
حمله نیروهای وابسته به عربستان از چند محور در استان مأرب که با پشتیبانی هوایی گسترده بود؛ در نهایت با مقاومت شدید نیروهای انصارالله و ارتش یمن با تلفات سنگین شکست خورد.

به گزارش مصاف، مزدوران رژیم سعودی که تلاش داشتند تا با حمله‌ای گسترده وارد منطقه صوارح در استان مأرب شوند با مقاومت سرسختانه نیروهای انصارالله مواجه و ۴۰ تن از آنها به هلاکت رسیدند.

حمله نیروهای وابسته به عربستان از تمامی محورها و با پشتیبانی هوایی گسترده بوده که در نهایت با مقاومت شدید نیروهای انصارالله و ارتش یمن با تلفات سنگین شکست خورده است.

شبکه المنار گزارش داد که در این حمله ۴۰ تن از نیروهای متجاوز کشته شده‌اند.

ناکامی مزدوران عربستان سعودی در یمن در پیشروی به طرف شهر صرواح واقع در استان مأرب باعث شد تا از چند جبهه تحت حمله شدید زمینی و هوایی قرار گیرند.

پایگاه المنار به نقل از منابع یمنی نوشت: نیروهای یمنی با حمله به مزدوران عربستان در کوفل، المشجع و هیلان، دهها تن ازآنان را درحال تلاش تلاش برای رفتن به ارتفاعات هیلان به هلاکت رساندند.

به دنبال کناره گیری «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن از قدرت و فرار از پایتخت، عربستان سعودی با هدف بازگرداندن وی به قدرت و تضعیف جنبش مردمی انصارالله، حملات هوایی خود به یمن را آغاز کرد.

در این حملات که از فروردین ۱۳۹۴ آغاز شده است، تاکنون بیش از ۹ هزار نفر کشته و هزاران تن زخمی شده‌اند.

این حملات همچنین باعث ناآرامی و تضعیف امنیت یمن شده که همین امر صحنه را برای حضور و فعالیت گروه‌های تروریستی از جمله القاعده در این کشور فقیر عربی فراهم آورده است.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: هلاکت   ۴۰   مزدور   رژیم   سعودی   در   مأرب   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.