دانشگاه ملی صربستان خواستار همکاری دانشگاهی با ایران شد

دانشگاه ملی صربستان خواستار همکاری دانشگاهی با ایران شد shia muslim                   
رئیس دانشگاه ملی بلگراد بر خواسته این دانشگاه برای همکاری‌های گسترده و جامع با دانشگاه‌های ایران در تمامی زمینه‌های مرتبط تاکید کرد.

به گزارش مصاف، «ولاديمير بومباشيروويچ» امروز (دوشنبه) در ملاقات با «محمود شالوئي» رايزن فرهنگي ايران در صربستان، افزود: ايران كشوري فرهنگي و با سابقه‌اي درخشان و ديرينه است كه همواره كانون توجه عالمان و دانشمندان بوده و از مراكز مهم علمي و فرهنگي جهان بشمار مي رود.

رئيس دانشگاه ملي بلگراد در ادامه گفت: اگرچه پيشتر نيز ارتباطي ميان برخي دانشكده‌هاي وابسته به دانشگاه بلگراد با چند دانشگاه و دانشكده‌هاي ايران برقرار شده بود، اما اين روند توسعه چشمگيري نداشته است.

وي اضافه كرد: اين درحالي است كه فرصت ها و زمينه‌هاي گسترش همكاري‌هاي فيمابين بصورت همه جانبه‌ وجود دارد و هم‌اكنون نيز شرايط مطلوبي براي تعميق و تحكيم تعاملات علمي و آموزشي فراهم شده است.

بومباشيروويچ خاطرنشان كرد: دانشگاه بلگراد با سابقه طولاني و برخوردار از توانمندي هاي لازم، مي‌تواند همكار و همراه مناسبي در حوزه مسائل آموزشي و پژوهشي و تبادل هيات هاي علمي براي طرف هاي ايراني خود باشد.

رايزن فرهنگي ايران هم در اين ديدار ضمن ارزشمند خواندن پيشنهاد رئيس دانشگاه بلگراد براي همكاري با دانشگاه هاي ايراني گفت: حركت رو به رشد علمي و فرهنگي در ايران هم‌اكنون به سطح قابل ملاحظه‌اي افزايش يافته است و موقعيت ممتازي در سطح جهاني دارد.

شالوئي افزود: پيشرفت‌هاي علمي و آموزشي ايران سبب درخشش علمي و فرهنگي، خلاقيت و نوآوري شده است.

وي در ادامه ضمن معرفي دانشگاه تهران بعنوان يكي از قطب‌هاي مهم علمي كشور از آمادگي دانشگاه‌هاي شهيد چمران اهواز، دانشگاه هنر اصفهان و همچنين دانشگاه شيراز براي همكاري‌هاي مشترك و امضاي تفاهمنامه با دانشگاه بلگراد خبر داد.

شالوئي همچنين گفت كه دانشگاه آزاد اسلامي (واحد تهران مركز) نيز براي انعقاد تفاهمنامه و انجام همكاري‌ آماده است.

وي افزود: با توجه به توانمندي‌هاي علمي و گستردگي مراكز دانشگاهي در اقصي‌ نقاط ايران، گشوده شدن باب همكاري‌هاي علمي، پژوهشي و آموزشي مي تواند براي هر دو كشور ثمربخش باشد.

دانشگاه ملّي بلگراد كه سال 1780 تاسيس شده بعنوان برترين و مهمترين مركز آموزش عالي صربستان با 31 دانشكده، نزديك به 85 هزار دانشجو دارد.

منبع: ايرنا

کلید واژه های مطلب: دانشگاه   ملی   صربستان   خواستار   همکاری   دانشگاهی   با   ایران   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.