سوریه: آنکارا و ریاض برای شکست مذاکرات صلح تلاش می‌کنند

سوریه: آنکارا و ریاض برای شکست مذاکرات صلح تلاش می‌کنند shia muslim                   
وزیر امور خارجه سوریه می‌گوید گروه‌های تروریستی به دستور آنکارا و ریاض برای شکست توافق صلح و پایان درگیری‌ها تلاش می‌کنند.

به گزارش مصاف، ولید معلم روز دوشنبه در دیدار با استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت گروه‌های تروریستی به دستور ترکیه و عربستان سعودی، توافق ترک مخاصمه را نقض می‌کنند.

وی تاکید کرد این گروها به حملات خود ادامه می‌دهند تا مذاکرات صلح آتی را از بین ببرند.

دولت سوریه آماده مذاکرات بدون پیش شرط

معلم همچنین تاکید کرد دولت دمشق آماده است تا به مذاکرات صلح سوریه که قرار است از تاریخ 13 آوریل (25 فروردین) در شهر ژنو سوئیس آغاز شود، بدون هیچ گونه پیش شرطی ادامه دهد.

دی میستورا در تاریخ 19 فروردین از تعویق دو روزه دور آتی مذاکرات صلح سوریه به منظور سفر به دمشق و تهران خبر داده بود.

دور اول  مذاکرات صلح سوریه در تاریخ 24 مارس (5 فروردین) به پایان رسید؛ همچنین قرار بود دور آتی این مذاکرات در تاریخ 11 آوریل (23 فروردین) برگزار شود که این مذاکرات به تاریخ 13 آوریل (25 فروردین) موکول شده است.

براساس طرح مشترک روسیه و امریکا از تاریخ هشتم اسفند 1394 آتش بس میان نیروهای دولتی و معارضان سوری برقرار شده است؛ اگرچه گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره شامل این آتش بس نمی‌شوند.

سوریه از سال 2011 (1389) صحنه ناآرامی‌های مرگبار است؛ براساس گزارش مرکز پژوهش‌های سیاسی سوریه که در تاریخ 22 بهمن 1394 منتشر شد، حدود 470 هزار نفر از مردم سوریه به صورت مستقیم و غیرمستقیم در جریان این ناآرامی‌ها کشته و بیش از 1.9 میلیون نفر زخمی شده‌اند.

در نا آرامی‌های پنج ساله سوریه میلیون‌ها نفر نیز در داخل و خارج از این کشور جنگ زده آواره شده‌اند.

منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: سوریه      آنکارا   و   ریاض   برای   شکست   مذاکرات   صلح   تلاش   می‌کنند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.