مقام سابق صهیونیستی: تل‌آویو باید از باکو بر سر مناقشات قره‌باغ حمایت کند

مقام سابق صهیونیستی: تل‌آویو باید از باکو بر سر مناقشات قره‌باغ حمایت کند shia muslim                   
معاون سابق وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خواستار حمایت رسمی و دیپلماتیک اسرائیل از آذربایجان درخصوص درگیری‌های قره باغ شد.

به گزارش مصاف، افریم سنه ژنرال بازنشسته ارتش و معاون سابق وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تاکید کرد تل‌آویو باید علنا حمایت‌های دیپلماتیک خود را از باکو بر سر مناقشات قره‌باغ اعلام کند.

به نوشته پایگاه خبری «ترند» سنه با بیان اینکه آتش‌بس در قره‌باغ مدت زیادی دوام نخواهد آورد، افزود اسرائیل و آذربایجان متحدهای استراتژیکی هستند و باکو حدود 40 درصد از بنزین وارداتی تل‌آویو را تامین می‌کند.

این تغییر موضع افریم سنه در حالی است که وی چندی پیش طی یادداشتی در المانیتور دلیل سکوت این رژیم درخصوص مناقشات و درگیری‌های قره‌باغ را اینگونه اعلام کرد که اسرائیل نمی‌خواهد با دخالت در این زمینه، خود را در مظان اتهام درباره عملیات نظامی در کرانه باختری قرار دهد.

وی در پایان این یادداشت نوشته بود «دلیل آن در معادله خجالت‌آوری نهفته است که نمی‌توان نادیده گرفت. از نظر سیاسی، اصرار اسرائیل بر حفظ وضعیت موجود در کرانه باختری شبیه وضعیت ارمنستان است. چیزی که کابینه اسرائیل در تلاش است از آن اجتناب کند، مقایسه ناخوشایند قره باغ با کرانه باختری است.»

منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: مقام   سابق   صهیونیستی      تل‌آویو   باید   از   باکو   بر   سر   مناقشات   قره‌باغ   حمایت   کند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.