تبعیض نژادی و اسلام هراسی، آوارگان مسلمان را به حقارت کشاند + تصاویر

تبعیض نژادی و اسلام هراسی، آوارگان مسلمان را به حقارت کشاند + تصاویر shia muslim                   
انتشار ویدئویی در فضای مجازی که نشان می‌دهد، دختری مسلمان خود را بر روی پاهای «پاپ فرانسیس» انداخته و آن را می‌بوسد، خشم دیگر مسلمانان را برانگیخت و این صحنه را نشانه حقارت آوارگان مسلمان در کشور‌های غربی عنوان کردند.

به گزارش مصاف، در هفته جاری، مسلمانان اقصی نقاط جهان شاهد ویدئویی بودند که نشان از حقارت آوارگان مسلمان در کشورهای غربی داشت.

در این ویدئو، دختر نوجوان مسلمانی که در کمپ آوارگان جزیره "لسبوس" یونان مستقر است، در هنگام بازدید پاپ از این کمپ، خود را بر روی پاهای «پاپ فرانسیس» افکند.

روز شنبه هفته جاری، پاپ فرانسیس در اقدامی نمادین به کمپ آوارگان سوری و عراقی در جزیره لسبوس یونان، که اکنون بیش از ۳ هزار آواره را در خود جای داده است، رفت.

هنگامی پاپ در حال بازدید از آوارگان ساکن در این کمپ بود، دختر نوجوان سوری خود را بر روی پاهای پاپ افکند و اقدام به بوسیدن پای وی نمود.

تصویر و ویدئوی این اقدام پناهجوی مسلمان، بلافاصله در شبکه های مجازی دست به دست شد و نظرات مختلف کاربران مسلمان را در پی داشت.

برخی کاربران مسلمان، انتشار این تصویر و ویدئو را اقدامی تبلیغاتی و در جهت به تصویر کشیدن خواری و حقارت آوارگان مسلمان، در مقابل پاپ، بالاترین مقام جهان مسیحیت، قلمداد کردند.

عده ای دیگر از کاربران، مقامات کشورهای عربی را که موجب ایجاد چنین فتنه ای در منطقه شدند سرزنش کردند و مسئول مستقیم این حقارت را، مقامات برخی کشور های عربی منطقه خواندند.

برخی دیگر نیز جامعه مسلمانان را مورد سرزنش قرار دادند و عدم حمایت کشورهای اسلامی از این آوارگان را باعث ایجاد چنین ننگی دانستند.

پاپ فرانسیس، در اقدام ظاهری خود، نه تنها از کمپ آوارگان بازید به عمل آورد، بلکه ۱۲ کودک آواره سوری را نیز با خود به واتیکان برد تا حمایت خود را از آوارگان به تصویر بکشد.

به نظر می رسد، برخوردهای تبعیض آمیز و برخلاف ضوابط حقوق بشری کشورهای اروپایی در پذیرش آوارگان و نیز سختی هایی که آوارگان سوری و عراقی در مرزهای کشورهای غربی متحمل شده اند، طاقت آنان را تاب کرده است.

از سوی دیگر کشورهای مرتجع عرب منطقه، که خود آتش افروز این جنگ خانمان سوز بوده اند، هیچ مسئولیتی در قبال این آورگان نپذیرفته و در نتیجه آوارگان ستمدیده که اکنون هیچ پشتیبانی برای خود نیافته اند، با مشاهده بلند پایه ترین مقام مسیحی در جهان، چنین اقدام تکان دهنده ای از خود به نمایش گذاشته اند.