حملۀ عربستان به کاخ ریاست‌جمهوری‌یمن درحضرموت

حملۀ عربستان به کاخ ریاست‌جمهوری‌یمن درحضرموت shia muslim                   
ائتلافِ سعودی – آمریکاییِ تجاوز به یمن، حوزۀ حملات خود را به استان حضرموت کشاند.

به گزارش مصاف؛ جنگنده های سعودی با همراهی پهپادها، به شماری از ساختمان های دولتی و بنادر شهر المکلا و فرمانداری الشحر در ساحل حضرموت حمله ور شدند.

منابع محلی به خبرگزاری رسمی یمن "سبأ" خبر دادند که جنگنده های سعودی، به کاخ ریاست جمهوری، ساختمان بنیاد اقتصادی، بندر نفتی الضبه در الشحر و ساختمان گمرک زمینی در المکلا حمله و قرارگاه منطقه دوم را نیز بمباران کردند.

به گفتۀ این منابع، بر اثر این حملات، انبارهای سوخت تاسیسات شرکت نفت آسیب دیدند و نفت از آن ها به بیرون نشت کرد و به همین سبب مردم مناطق مختلف شهر المکلا به صورت دسته جمعی از ترس انفجار، از خانه های خود فرار کردند.

این حملات، خسارت های سنگینی به ساختمان های دولتی و زیرساخت ها و بنادر المکلا وارد کرد.

ناظران سیاسی بر این باورند که حملاتِ تازۀ عربستان سعودی به سواحل حضرموت، در چارچوب نقشۀ جدیدِ آمریکا و انگلیس برای تسلط بر استان های جنوبی صورت می گیرد. بر اساس این نقشه، با توجه به شکست عربستان در تسلطِ کامل بر عربستان، تسلطِ کامل بر استان های جنوبی یمن به بهانه مبارزه با تروریسم، در دستور کار قرار گرفته است.

ائتلاف متجاوز سعودی که از سوی آمریکا پشتیبانی می شود، در مدت یک سالِ گذشته، با پشتیبانی از گروهک های وابسته به القاعده در استان های جنوبی، برای مقابله با ارتش یمن و کمیته های مردمی، به آنان زره پوش و سلاح های پیشرفته دادند.

عربستان سعودی از دیرباز، چشم طمع به استان حضرموت داشته است، زیرا حضرموت که بزرگ ترین استان یمن به شمار می رود، استانی نفتی است که از ثروت های طبیعی نیز برخوردار است.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: حملۀ   عربستان   به   کاخ   ریاست‌جمهوری‌یمن   درحضرموت   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.